World of Trucks Zaman Kavramının Tanıtımı: Paralel İşler

4

World of Trucks Zaman Kavramının Tanıtımı: Paralel İşler

SCS Software, World of Trucks online işleriyle birlikte gelecek olan yeni “zaman” kavramını tanıttı.

Euro Truck Simulator 2 için 1.22 güncellemesi yaklaşıyor. Bu güncellemede oyunculara sunulacak olan World of Trucks online iş/paralel işler bugün yayımlanan blog yazısıyla gün ışığına çıktı. Bu sistemle ilgili tüm bilgileri paylaşan ekip pek çok özel beta testinin ve düzeltmeleri ardından nihayet bu güncellemenin ilk açık beta testlerini yakında Steam’de başlatacak. Beta sürümü ile birlikte World of Trucks Sözleşmeler özelliği çıkışını gerçekleştirecek(World of Trucks raporunda bu açıklanmıştı)

 

ETS2_World_of_Trucks_External_ContractsYukarıda bulunan görselde iş türleri gösteriliyor. 1.22 güncellemesiyle en aşağıda bulunan External Contracts(Dış Sözleşmeler) yani World of Trucks Online işleri eklenecek.

Yapılan açıklamada iş bilgisi bileşeninin yeniden tasarlandığını(sol üst) geçerli olan işinizle ilgili tüm durumu ve ilerlemeleri bu kutudan görebileceğimizi belirtiliyorlar.

Dikkat ederseniz WOTR Time: Fri 01.51 pm yazıyor. Çünkü World of Trucks‘ın bir zaman sistemi var ve tüm oyuncular buna göre çalışacak. Bu nedenle yerel saat farkından oyuncular gecikme yaşamayacak.

Bu ekran tek iş, serbest çalışma ve yeni gelen online işlerde çıkıyor.

ETS2_World_of_Trucks_Desktop_Job

Aslında oyuncu her iki iş türünü paralel olarak tayin edebilir. Yeni Sözleşmeler çevrimiçi(online) olarak gerçekleşiyor. Oyun sunucularıyla arkaplanda iletişim kurulur her oyuncunun araç durumu ve konumu güncelleme sistemiyle aktarılır. Ağ bağlantıları sallantıda olsa bile ve oyuncu da teslimatını gerçek zamanda iki saatte kolayca mola vererek bırakabilir. Bu yüzden bir Sözleşme durdurma yeteneği gerekiyor(oyuncunun ilerlemesi kaydedilir) ve daha sonra devam ediyor. Fakat ertesi gün oyuncu çevrimdışı(offline) olabilir ya da online Sözleşmeye devam etmeden önce normal tek işlerden birine gitmeyi seçebilir. Yani prensip olarak iki eş zamanlı iş atamaları oluyor.

ETS2_Cargo_screen_World_of_Trucks_contract

Sözleşmelerle oyunda zamanda kavramında (daha karmaşık özelliklere doğru atılan ilk adım) yeni bir oyun tasarımı ile karşı karşıya kalmışlar. Şu anda hızlandırılmış oyun zamanı kullanılıyor(bazen oyunda G.T. olarak kısaltılmış şekilde görebiliriz > Game Time). Bu standart oyunda kullanılan gün döngüsü saatidir. Hızlandırılmış 24 oyun süresi saati gerçek dakika olarak yaklaşık 72 dakika olur. Normal oyunun zaman akışında  herhangi bir değişiklik olmayacak ancak Sözleşmeler(Contracts) için yeni bir saat tanıtılıyor – World of Trucks Time(oyunda WOTR Time veya W.T. olarak kısaltılmış şekilde yer alacak).

World of Trucks Zamanı, (UTC)Koordinatlı Evrensel Saat‘e dayalı, bir gerçek dünya saati.(UTC, dünya saatleri ve zamanı düzenleyen birincil zaman standartıdır.

“Bunu World of Trucks’ın tüm özelliklerini ve işlerini eşitlemek için kullanacağız.” diyor. Gelecekteki ekonomi ve oyuncu etkileşimleri ve yaklaşan çevrimiçi(online) aktiviteler. Bu sunucularının içerisinde dahili olarak kullanılması fakat onlar oyuncular için görünür kılmaya karar vermişler yani böylece onlar teslimat süreleri ve benzeri şeyleri anlayacak. Yani World of Trucks ilk sözleşmeyi aldığınızda anında World of Trucks zamanı ile karşılaşacak. (Anlık olarak tüm konum, durum bilgileri sunucuya aktarılacak size gösterilecek vs. vs. tamamen online bir altyapı)

ets2_world_of_trucks_contract

Tüm World of Trucks işlerini tamamlamak için yalnızca World of Trucks Zamanı(WOTR Time) esas alınacak. Şu anda beta boyunca sunucu altyapısı ve olası hataların test ediliyor. *Bir hata sırasında herhangi bir işin tamamlanması için sadece birkaç saat WOTR zamanı sabit olacak. Sunucuların yük altında olduğu ve bunun üzerinde daha fazla hassasiyet göstereceklerini belirterek açıklamalarını bitiriyorlar.

 


World of Trucks Online işler ile birlikte Euro Truck Simulator 2 tamamen online altyapıya sahip bir sistem başlayacak. Ekonomi böylece gerçeğe daha da yaklaşacak. Bu özellikler American Truck Simulator için de geçerli. 1.22 güncellemesi önümüzdeki günlerde Steam‘de açık beta testi için oyunculara sunulacak. Bu özellik aktif olacak.

World of Trucks ile ilgili bilgilendirme videolarına da böylece başlamış olacağız. Takipte kalın 🙂

 

 

SimülasyonTÜRK Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

SimülasyonTÜRK www.simulasyonturk.com

Kimler neler demiş?

4 Yorum - "World of Trucks Zaman Kavramının Tanıtımı: Paralel İşler"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
gökhan
Ziyaretçi

harita genişlemesiyle ilgili duyuru almak istiyoruz artık 🙁

Yakub
Ziyaretçi

Kendi dorsemize sahip olma işini geçtim adamların heralde planında öyle bi niyeti yok ama bare şu takograf işinede bi el atsalarda yıl başında onuda sunsular yaw bu world of truckın yeni sistemiyle güzel bağdaşırdı bu takograf işi

ForeverAlone
Üye

güzel 😀

wpDiscuz