World of Trucks Open Beta nedir? Ne işe yarar?

1

World of Trucks Open Beta nedir? Ne işe yarar?

world-of-trucks-open-beta-nedir

SCS Software, Euro Truck Simulator 2‘nin 1.26 güncellemesi ile World of Trucks‘ın Open Beta kavramını getirdi. Artık her iki oyunun da açık beta güncellemelerine katılan oyuncuların bilgileri openbeta.worldoftrucks.com adresinde toplanacak. Bunun nedeni online bir platform olması ve açık beta sürecine katılan katılmayan oyuncuların verilerini ayrıştırmak.

World of Trucks platformu uzun süredir yayında. SCS ekibi en son platforma yeni oyun başarımları eklemişti. ETS 2 ve ATS için online yani World of Trucks üzerinden alınan harici sözleşmeler sayesinde veri toplanıyor, online bir ekonomi oluşturuluyordu.

1.26 güncellemesinin açık betasında senkronize olan profilimizle yaptığımız online işler openbeta.worldoftrucks.com adresinde toplanıyor. Aşağıda bulunan ekran görüntülerinde Global İstatistiklerde harici sözleşmelerden aldığım işin saatini gösteriyor. İşi tamamlamayıp bırakmıştım.

Bu bir test sunucusu!

Açık betaya katılan oyuncuların tüm bilgileri geçici olarak test sunucusuna taşınıyor. Fotoğraflar, profil ilerlemesi, yorumlar, hesap değişiklikleri ve diğer veriler. Aktif olarak kullandığımız bir hesabınız varsa openbeta.worldoftrucks.com adresine girdiğinizde oturum açarsanız buraya girmiş oluyorsunuz. Tabii 1.26 veya ileride gelecek güncellemelerin açık betasında olduğunuzda çalışıyor.

Open beta test sunucusunda yapılan işlemler güncellemenin açık betası sona erdiğinde siliniyor. Ana oyun dünyasını yani normal World Of Trucks’ı etkilemiyor. Örnek olarak yeni güncellemede Fransa yenilenmiş ve park zorluk derecesi gelmişti. Yeni yollar ve şirketler eklendiğinden bu verilerin mevcut ana sisteme işlenmemesi gerek. Haliyle açık beta güncellemesi boyunca yaptığınız işlerin bilgileri beta bitince silinmiş olacak.

logo-wotr-open-beta

Bunca iş arasında SCS Software bununla mı uğraşıyor? Ne gerek var? diyebilirsiniz ama kurulan online sistemin adil olması gerek. SCS ekibi her zaman uzun vadeli düşünüyor ve ona göre adımlar atıyor. American Truck Simulator’ın ölçekleme değişikliği bunun en iyi örneği.

WorldofTrucks.com sitesi hala Alpha aşamasında devam ediyor. Bu tür ayrıntılı yeniliklerin dışında SCS Software önümüzdeki aylarda ne gibi özellikler getirecek merakla bekliyoruz.


Şu an ETS 2’nin 1.26 güncelleme açık betası devam ediyor ve çok yakında ATS’nin 1.5 güncellemesi açık beta olarak bizlere sunulacak. Yeniden ölçeklendirme projesi ile genişleyen Amerikan haritasını test edeceğiz.

 

 

WorldofTrucksTR.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here