TruckersMP – Güncel Oyun Kuralları 2016

7

[IMG]

Resmi Kurallar
Son Güncelleme: 16 Mayıs 2016

 

Temel Kurallar
TruckersMP’de oynarken, oyuncular ilgili ülkenin trafik kurallarına uymak zorundadır.

  • Burada yazılı olan kurallar, American truck simulator multiplayer’de ve tüm sunucularda geçerlidir.

 

Sürekli KornaKick / Ban
Bilerek veya uzun süreli olarak kornaya basıp rahatsız etme.


 

Kullanıcı Adı / TagKick / BanYENİ
Küfür, hakaret, herhangi bir metin bulundurmayan, yönetim üyelerinin ismiyle benzeşen, emniyet örgütleri veya yaşayan/rahmetli olmuş herhangi bir siyasinin adını içeren veya uygun olmayan kullanıcı adları ve kullanıcı adlarınızın başına ya da sonuna “Forum Mod“, “TS3 Admin” gibi resmi olarak TruckersMP Ekip Üyesi veya benzeri olduğunuzu ima eden etiketleri eklemek yasaktır.


 

Admin gibi Davranmak / Ban YENİ
Admin veya polis gibi davranmak yasaktır.Bu kural ; kullanıcı adları,kullanıcı etiketleri,boya paketleri,uyarı ışıkları gibi aksesuarları da içermektedir.


 

Yarış YapmakKick / BanYENİ
Herhangi bir şekilde yarış yapmak veya benzeri durumlar.Arizona Race Track bölgesinde yapılan yarışlar bu kurala dahil değildir.


 

Yanlış Yol Kick / Ban
Yolun ters yönünde ilerlemek veya benzeri durumlar.


 

Uygunsuz Sollama Kick / Ban
Aşırı düşük FPS’nin olduğu alanlarda veya yoğun trafiğin olduğu Europoort gibi yerlerde araç sollamaya çalışmak ve benzeri durumlar.


 

KüfürKick / Ban
Küfür veya uygunsuz kelime kullanmak veya benzer durumlar.


 

Kullanıcılara / Yönetime Hakaret Etmek Geçici / Kalıcı Ban
Diğer kullanıcılara veya yönetime karşı küfür veya uygunsuz kabul edilebilir herhangi bir kelime kullanmak veya benzeri durumlar.


 

Sıkıştırma veya ÇarpmaGeçici / Kalıcı Ban
Amaç gözeterek bir şekilde diğer oyunculara çarpmak, diğer oyuncuların tırlarına zorla zarar vermeye niyetlenmek veya benzeri durumlar.


 

EngellemeGeçici / Kalıcı Ban
Diğer oyuncuların güzergahını kapatmak. otoyol veya diğer giriş noktalarını engellemek veya benzeri durumlar.


 

Hile/Hız Hilesi Speed Hacking ) / Açıklardan faydalanmak

İlk seferde: 1 ay ceza / İkinci seferde: 3 ay ceza / Üçüncü seferde: Kalıcı ban
3
. parti programlar/araçlar kullanarak oyunun oynanışını değiştirmek, hız sınırlandırmasını aşmak için hile motoru kullanmak veya benzeri durumlar.


 

Uygunsuz ParkKick / Ban
Rotterdam Limanı gibi kalabalık olan alanlarda sebepsiz yere park etmek veya duraklamak veya benzeri durumlar. Tahsis edilmiş araç park yerlerini kullanmak sıkıntı teşkil etmez. ( Eğer bölgede trafik seyrek ise sıkıntı teşkil etmez. )


 

Sohbet ve Rapor SpamıKick / Ban
Komutların hem kullanıcılara karşı hem de komutların bir bütün olarak spam’lanması, lokal sohbet ekranında spam yapılması ve benzeri durumlar.


 

Desteklenmeyen Mod KullanımıKalıcı Ban
Oyun çökmelerine neden olan herhangi bir desteklenmeyen mod kullanılması.


 

Ban/Yasaklanmadan Kaçmak : Yasaklanma Sürenizin Uzaması / Kalıcı Ban
Kalıcı veya geçici ban cezalarını, başka bir hesap açarak aşmaya çalışmak. (Yasaklandınız, oyuna giremiyorsunuz.. Yeni bir hesap açıp ban cezasını by-pass etmek yasaktır.)


 

Işıkları Yakmadan Seyahat : Kick / BanYENİ
19.00 ile 07.00 saatleri arasında ışıkların yakılmadan seyahat edilmesi yasaktır.


 

Harita sınırlarının dışına çıkmak Kick / Ban
Araçla gidilebilir olanlar dahil olmak üzere, herhangi bir şekilde harita sınırlarının dışına çıkmak; resmi oyun içi yöneticisi (IGA) veya benzeri bir yetkiniz olmadığı sürece yasaktır.


 

Aşırı yüksek nüfus içeren bölgelerde gereksiz trafik yaratmakKick / Ban
Europoort
, Rotterdam veya (ATS)Oxnard’ı çevreleyen yollar gibi, aşırı nüfus içeren yollarda gereksiz trafik yaratmak. Amaçsız şekilde gitmek veya gelmek veya benzeri durumlar.Uygun olmayan Konvoy Yönetimi
Ban
Konvoylara öncülük hizmeti sunan veya tırları konvoy süresince yönlendiren gruplar (ve kişiler), hiçbir şekil, şart ve durumda engelleme, yavaşlama veya trafik yaratamazlar.


 

Zorbalık/Rahatsızlık vermek/TacizBan
Rapor videolarına küfür içerikli yorumlarda bulunmak ve herhangi bir şekilde diğer kullanıcıları taciz etmek.


 

TrollingKick / Ban
Başka birisi gibi davranarak diğer oyuncuları trollemek. Olayın büyüklüğüne göre oyundan atılma söz konusu olabilir.


 

CB Kullanımını suistimal etmek Kick / Ban
Sesli chat (CB) sisteminde diğer oyuncuları trollemek. Taciz etmek, mikrofon ile spam yapmak.


 

Arabalara dorse takılmasıKick / BanYENİ
Arabalara dorse takılması yasaktır.Tuhaf gözüküyor ve dikkatsiz sürüşe sebep olabilir.


 

Pilot boya paketini suistimal etmek.- Kick / BanYENİ
Yönetici olarak davranmak yada Pilot boya paketini suistimal etmek yasaktır.( Not: Konvoyunuzun büyüklüğüne göre en fazla 2 Pilot araç tercih ediyoruz. )

 


 

Aşırı derecede modifikasyon yapmak Kick / BanYENİ
Arabalarda herhangi bir tır aksesuarı bulunmamalıdır.Aynı şekilde tırlarda da araba aksesuarı bulunmamalıdır.Bu Boya paketlerini de içermektedir.(Örneğin;Arabalar için tırlarda bulunan uyarı ışıklarını,koruyucu demirleri,tır tampon ve tekerleklerini,tırlar için kullanılan boya paketlerini kullanamazsınız.)


Senkronizasyonu istismar etmek
Diğer kamyonlara hasar vermek amacıyla senkronizasyon sorunlarını kullanmaya çalışmak yasaktır.


 

Ping Sorunları                                                        

Eğer pinginiz 600ms’ten büyükse, diğer oyuncular için senkronizasyon sorunu yaşanmaması amacıyla sunucuyla bağlantınız koparılacaktır. Ortalama ping değeri hesaba alınır.


 

(Yazar: VavelOnline)

 

Sollama
Bu düzgün şekilde nasıl sollayacağınıza (veya sollanacağınıza) dair çok kolay bir nasıl yapılır rehberidir.
Dikkatli olmanız gereken ilk şey, senkronizasyon problemidir. Temel olarak, sizin ekranınızda gördüklerinizle, diğer oyuncuların gördükleri her zaman aynı değildir. Bu çeşitli şekillerde (istemeden de olsa) çarpışmalara neden olabilir. Bu durumu aşabilmek için, her zaman uyulması gereken bazı pratik bilgiler aşağıdadır:

Sollarken
– Sollamaya, önünüzdeki tırla aranızdaki mesafe en az 60 metre iken başlayın. (Her zaman <TAB> tuşunu kullanarak mesafeleri kontrol edebilirsiniz).
– Şeridinizde kalın
– Diğer sürücünün 100 metre gerinizde kaldığına emin olduğunuzda, şeridinize geçmeye başlayabilirsiniz.
– Alternatif olarak, eğer diğer sürücü ışıklarını yakmışsa veya 2 kısa korna çaldığını duyduysanız; bu onun bakış açısına göre, aradaki mesafe 100 metrenin altında olsa dahi şeridinize güvenle geri dönebileceğiniz anlamına gelir. Bu durumlarda, sağ-sol-sağ-sol sinyallerinizi yakarak ona bir teşekkür etmek iyi olur. Normalde gerçek hayatta sis farları/projektörler kullanılır ancak şu an için MP’de görülememektedir.

Sollanırken
– Şeridinizde kalın
– Eğer 90 km/s ile gidiyorsanız, biraz yavaşlarsanız diğer sürücünün sizi sollama şansını artacaktır.
– Siz ve sizi sollayan arasında yeterli mesafeye ulaşıldığında (60m yeterlidir), diğer oyuncunun güvenli bir şekilde şeridine dönebileceğini belirtmek için ışıklarınızı yakın (veya gece sürüşünde ışıklarınız zaten yakılı olacağından, 2 kez kısa şekilde korna çalın)

Umalım ki herkes bu kurallara uysun ve yollar daha güvenli bir hale gelsin.


Ceza Sistemi
İlk üç ceza sizin hangi kuralı çiğnediğinize göre verilecektir.4.cezasını alan bir oyuncu oyundan 1 ay uzaklaştırılır.5. cezasını alan bir oyuncu 3 ay oyundan uzaklaştırılır.6. cezasını alan bir oyuncu da oyundan sınırsız olarak uzaklaştırılır.Ayrıca kalıcı olarak uzaklaştırılan bir oyuncu tespit edildiğinde tüm hesapları oyun erişimine engellenir.


Diğer Notlar
Yöneticilerin, herhangi bir durumda sizi Truckers MP sunucularından atma veya uzaklaştırma hakkı saklıdır. Ban cezası almış olduğunuz durumlarda, sizden ban itirazı oluşturmanızı, herhangi bir kişiye veya ekip üyesine özel mesaj göndermemenizi rica ediyoruz. Hiçbir kullanıcının hesabını talep üzerine silmiyor, sadece kalıcı ban cezası uyguluyoruz.

Adminler görevleri sırasında bu kurallardan muaf tutulmuşlardır. YENİ


YENİEğer oyundan ceza alırsanız,itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.( İtiraz etmek için tıklayınız. )Ceza itirazınızın doğru karar verilmediğini düşünüyorsanız feedback@truckersmp.com adresine ceza itirazınızın linkiyle birlikte mesaj gönderebilirsiniz.

Eğer kalıcı ban cezası aldıysanız, yeni bir hesap yaratmak Yasaklamadan Kaçmak anlamına gelir. Eğer yönetim bunu yaptığınızı tespit ederse, herhangi bir uyarı yapmaya gerek duymaksızın sizi tekrar banlama hakkı saklıdır.

Sunucular, moderatörler ve yönetim herkes için ücretsiz sağlanır ve bu anlamda, herkes TruckersMP sunucularında bir konuk durumundadır ve bu ayrıcalık herhangi bir anda geri alınabilir. Başka bir kullanıcı veya yönetim ekip üyesine karşı herhangi bir şekilde zorluk çıkartılmasına veya suç işlenmesine kesinlikle izin verilmeyecektir. Herhangi bir zamanda ve bizim takdirimizle sunuculara erişim imkanınızı kaldırma hakkımız saklıdır. TruckersMP modu yaratıcılarının hiçbir şekil, şart ve durumda SCS ile bağlantılı olmadığını unutmayınız.


Kurallar Hakkında Ufak Bir Açıklama ;

Tercümeler oyun içi kurallarının orjinal versiyonu ile farklılık gösterebilir. Admin kararlarının orjinal İngilizce versiyon gözetilerek verildiğini lütfen unutmayın. Tercüme:@SARAJ – Güncelleme:@LIGHTOFGOD 30.05.2016/00.29(Türkiye saati)

Kimler neler demiş?

7 Yorum - "TruckersMP – Güncel Oyun Kuralları 2016"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
NURETTİN ÖREN
Ziyaretçi

TruckersMP – ETS2MP ve ATSMP EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ

kadir
Ziyaretçi

Bu ne ya alti ustu bir oyun. bokunu cikarmislar , cok sacmalamislar.. madem öyle yas kireteri getirsinler. artik oyun olmaktan cikti.

Levent
Ziyaretçi

Bu oyunların amacı simulasyon olduğu için amaç gerçekçiliği yakalamaktır. Gerçekçilik adına gayet başarılı adımlar atılmış bence.

xxx
Ziyaretçi

sen uslu uslu oyununu oynarken biri gelse sana çarpsa hoşuna gider mi

Kaan
Ziyaretçi

Kurallar çok hoş fakat uyan pek yok geçen gün %70 yük hasarı verdi arka arkaya bana vurarak bunu yaparkende gülüyodu mikrofondan alt f4 çekip çıktım o günden beri single a devam ediyorum. Sırf multiplayerda klavye ile şerit kontrolü yapamam diye direksiyon alana kadar multi girmedim direksiyon ile girdim ve yaşadıklarıma bak

Yusuf Karakaya
Ziyaretçi

Şimdi metalik renkle beyaz üstüne mavi yapıp pilot ışığı takmak yasak mı? Eğer yasak ise çok saçma bir sistem olmuş zaten KacaKTV nin videosunda 2 kez gözüktü hiçbir şey yapmadı ona dikkat bile etmedi neden yasak ki o ?

Hasanofke
Yönetici
wpDiscuz