TruckersMP 1 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı!

0

TruckersMP 1 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı!

ETS2MP ve ATSMP için yeni bir kilometre taşı…

 

İlk olarak 30 Nisan 2014 gecesi oyunculara sunulan Euro Truck Simulator 2 Multiplayer modu 2 yıl içerisinde 1 milyon kullanıcıya ulaştı. TruckersMP ekibi şimdi bunu kutluyor. Bugüne kadar pek çok güncelleme ve özellik getiren multiplayer modu sayesinde oyuncular 2000 kişilik sunucularda birlikte oynayabiliyor.

Şu an sisteme özgün özellikler de var. Skoda SuperB araba modu, telsiz sistemi, kışın kar modunu eklenmesi ve kar efekti oyunculara tarafından çok sevildi.

American Truck Simulator’ın Şubat ayındaki çıkışının ardından ATSMP ve ETS2MP olmak üzere ikiye ayrıldı ve TruckersMP adını aldı. Hem Euro Truck Simulator 2 hem de American Truck Simulator oyunları destekleniyor.

Multiplayer modunun çalışmalarına Polonyalı geliştiriciler tarafından başlanmıştı. Henüz SCS Software resmi olarak desteklemiyor bu nedenle tüm sorumluluk bağımsız olan bu gruba ait. Elbette SCS Software izni ile tüm olay gerçekleşse de artık oyuncular resmiyet ve düzen istiyor.

SCS Software ekibinin Multiplayer sistemi üzerinde çalıştığını açıklamalarından biliyoruz. Ama oyunculara ne zaman sunulacak nasıl olacak henüz açıklanmadı.

Multiplayer modu Euro Truck Simulator 2’nin satışlarını ciddi bir şekilde artırdı. Genelde kullanıcılar indirim dönemlerinde çok daha ucuza satın alsalarda Steam’de 2.9 milyon ETS 2 sahibi hesap bulunuyor.

TruckersMP ekibi birçok kişiden oluşuyor ve tamamen gönüllü olarak çalışıyorlar.

Her şey elbette bu kadar iyi değil. Tabii böyle güzel bir habere oyuncu ve yöneticilerin mantıksız davranışlarını yazmak uygun olmaz. Herkese iyi oyunlar… 🙂

Son yayınlanan güncellemeye ve diğer bilgilere ulaşmak için tıklayın

 

SimülasyonTÜRK

Kimler neler demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz