Steam Atölye Desteği Geliyor! (Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator)

3

Steam Atölye Desteği Geliyor! (Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator)

Yeni bir dönem başlıyor… SCS Software, Steam Workshop desteğini resmi olarak duyurdu ve bilgi verdi.

workshop_4

SCS Software, Euro Truck Simulator 2’nin 1.23 ve American Truck Simulator 1.2 güncellemesi üzerinde çalıştığıını bugün tekrar blog yazısıyla açıklaıd. Birçok büyük özelliği geleceği bu güncellemelerde en önemli Steam Workshop/Atölye desteği. Bu özellik gerçekten uzun süredir bekleniyor.

Workshop şu anda sınırlı şekilde test ediliyor. Bazı testerlar kendi modlarını eklemiş durumda.

ets2_workshop

Her iki oyun için de açık betada test etmenin mümkün olacağını belirten ekip çok yakında ETS 2 ve ATS oyuncularına güncellemeyle bu özellikleri sunacak.

Steam Workshop sistemi kullanım kolaylılığı nedeniyle büyüleyicidir. Mod seçmek için sadece Subscribe/Abone Ol butonuna basmanız otomatik olarak indirilip kurulması mümkün. İnen mod otomatik olarak oyun içinde mod yöneticisinden görünüyor. Steam istemcisi sayesinde otomatik güncellemeler yapılabiliyor. Mod üzerinde yapılan değişiklikler yeni sürümüyle birlikte kullanıcılara sunuluyor. Eğer bilgisayarlar arasında geçiş yapmak gerekirse bunları yedeklemeden devam edebilirsiniz. Kurduğunuzda abone olduğunu modlar otomatik olarak iner ve oyuna eklenir.

Her oyuncu herhangi bir modu oylayabilir. Çok yüksek kaliteli modlar hızlıca zirveye yükselir. Modların sıralamasını rütbesine, popülaritesine göre sıralabiliyorsunuz.

Mod yapımcıları için

Modlaama için SCS Workshop Uploader programını ücretsiz bir şekilde indireceksiniz. Bu Steam uygulaması tamamen bağımsızdır. SCS ekibi tarafından bu iş için yaratılmıştır.

scs_workshop_uploader

Yükleme aracı yanı sıra SCS ekibi kendi Wiki sistemini oluşturmaya başlamış durumda.

scs_wiki

Bu platformun hedefi SCS oyunlarının modlamasıyla ilgili tüm bilgilere yer vermek. SCS’nin tüm resmi modlama araçlarını kapsayan bir kaynağı olmalıdır. Buradaki dökümanlar, eğitimler sayesinde örnek olarak yeni bir modu kolayca yeni oyun sürümüne nasıl adapte edebileceğinizi öğrenebileceksiniz. Vikipedi sistemi SCS’nin oyun motoru değişiklikleri ve yapılandırmalarıyla ilgili gerekli bilgileri sağlayacaktır.

Bu aşamaya gelmeden önce büyük ihtimalle birkaç haftaya daha ihtiyaçları var. Fakat SCS ekibi ETS 2 ve ATS için yeni mod desteğin örneğini yaklaşan açık betada gösterecek 

İşte 🙂 Atölye desteğiyle modlama tamamiyle değişiyor. Artık çöp sitelerden, bağlantılar, gereksiz virüslü reklamlardan tamamiyle kurtulacağız. SCS Software tıpkı diğer büyük oyun yapımcıları gibi kendi modlama araçlarını kendi Wiki sistemini kuruyor ve geliştiriyor.

Birkaç hafta sonra başlayacak olan açık beta ile yeni bir döneme gireceğiz. Takipte kalın! 🙂

 

WorldofTrucksTR.comSimülasyonTÜRK

 

 

3 YORUMLAR

  1. Paranın kokusunu aldı köpekler steam mod olayına geçtiler.
    Hali hazırda bir çok mod sitesi var ETS,ats için.Steam oyun sektörünü yoklayacaktır önümüzdeki dönemlerde paralı mod olayı ile birkez daha!
    Onlarca mod kullanan birisi olarak olumlu bir adım olarak görmüyorum biz oyuncular için.
    Basit faydalarından bahsederek büyük resmi görmezden gelmeyin ETS severler.

Bir Cevap Yazın