SimülasyonTÜRK’ün Yeni Yıl Mesajı

0

SimülasyonTürk’te bu yıl birçok olay yaşandı. Kısa bir özetine bakalım!

yeni-yil-2015

Herkese Merhaba! 2014 yılını geride bıraktık. Siz bu yazıyı okuduğunuzda 2014’ün son günü veya yeni yılın ilk günü olabilir. Her neyse bunları belirtmeye gerek yok.

Şu an bulunduğumuz konum itibariyle yazma gereği hissettim. Bu yıl birçok olay yaşadık. Yepyeni oyunlar çıktı. Türkiye’de simülasyon kitlesi oluşturmayı başardık. Bu kapıyı ETS2MP açtı desem yalan olmaz herhalde 🙂 Yılın ilk aylarında farklı simülasyon oyunlarının çıkışına tanık olduk onları paylaştık.

Genelde yayın dönemini Eylül-Haziran olarak ele alıyoruz. Eylül 2013’ten Mart 2014’e kadar herşey planladığım gibi gitmedi diyebilirim. Ardından sitelere daha çok vakit ayırmaya başladık(günde 18 saat desek).

Nisan ayında bırakma noktasına gelsem de ETS2MP’nin yayınlanması ve satış olayına girmemizle birkaç ay daha sürdürdük. Bu süreçte ülkenin simülasyon platformuna ihtiyacı olduğu bariz ortaya çıktı. Gruba yeni siteler dahil oldu tabi simülasyon oyunu denince akla gelen Simdepo.com oldu 😀

Simdepo’da henüz hiçbir şey gördüğünüz gibi değil. Daha çok yolu var.

Kısaca özet geçmek gerekirse hayatımda yaptığım en iyi ve en doğru işlerden biri olduğunu açıkça yazabilirim. Onca fedakarlığa rağmen pişman değilim. Engeller her zaman oldu ve olmaya da devam edecek ki haklı olduğumuza göre hepsini aşarız.

Her platformda aktif olmaya çalıştık. Youtube kanalımız güncellendi. Düzenli ve düzensiz olarak video paylaşımına başladık. Twitch yayınları oldu. Steam olayına girmesem daha iyi orası apayrı bir dünya zaten 😉

Yeni yılda diğer simülasyon alanlarına da girmek istiyoruz. Uçuş simülasyonlarında çok gerideyiz nasıl diyeyim ilgimiz var fakat her oyun her simülasyon her habere yetişmek mümkün değil.

Bu yüzden tekrar yazıyorum gerçekten bir şeyler yapmak isteyen varsa lütfen bize katılsın. Aksi halde yarım yamalak işler görmeye devam edersiniz. Yapılan olumsuz eleştrileri kusura bakmayın ama takmıyoruz. Ses kötü olabilir videolar iyi olmayabilir yayınlar düzgün gitmeyebilir ki ortalık işsiz, amaçsız dolu. Ne sadece bir Twitch kanalı ne de Youtube kanalı işletiyoruz. Web sitesi yönetmek hele birden fazla ise çok çok zor iş kimse ben yaparım ederim demesin. Gördük olanları

Buralara girmeye hiç gerek yok zaman gösterecek…

Bu işin üzerine gitmeme neden olan en büyük olaylar ise SpinTires’la başlayan resmi satış ortaklığı oldu tabi Simdepo.com

Bazı işler hobidir bir gün ilgilenirsiniz bir gün bakmaksınız bile bu öyle değil. İlk yayınlanan videoyu haberi aktarmak zorundasınız. Mayıs ayından beri bilgisayarda oturma sürem çok çok fazla nefret etme noktasına geldiğimi de yazayım.

Simülasyon oyunları Türkçe çıkıyor ve Türk oyuncularına özel olarak fiyatlandırılıyor. Tabi arada FS15 gibi gümbürtüye gelenler de olmadı değil 😀

Avrupa’daki yayımcı firmalarla görüşmelerimiz beni daha da heveslendirdi ve umutlandırdı. Bir şeylerin olabileceğini gördük. O yüzden uğraşıyoruz. Oyunlar zaten banko Türkçe oluyor ve olacak.

2014’te ne yaptıysak yaptık geçmişten ders çıkarıp 2015’te daha kararlı olmalıyız.

Aslında izlediğimiz yol şu; Siteler yerine oturacak ve satış olayı tamamlanacak. Ardından ülkede eğitim, danışmanlık vb. maddi imkanlar gerektiren durumlara el atmak. Türkiye’de bu ekonomiyle şu an mümkün görünmüyor. Ama yapmaktan başka çaremiz de yok.

Satış olayını bitirirsek tüm platformlarda tam anlamıyla karşınıza çıkabiliriz. Profesyonel olarak hizmet vermek çok daha ileriyle götürür. Basit bir site değiliz. Bunu da yaptıklarımızla kanıtladık. Tüm Türk simülasyon oyuncularına sesleniyoruz. Vizyonunu geniş tutun arkadaşlar eski forum adetleri nasıl yazayım demir perde ülkeleri gibi yayın yapmanıza hiç gerek yok 🙂 İletişim her şeyimizdir. İletişime geçin!

Bazı temel sorunlarımız var onları çözünce muhtelemen engeller azalacak 🙂

Fazla uzatmayalım yazdıkça saçmalayabilirim 😀

 

2015 hem size hem bize hem de dünyamıza iyi gelsin……………….

 

 

Bize ulaşmak için ;

simulasyonturkcom@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here