SCS Software, Euro Truck Simulator 2 Planlarında Türkiye Haritası!

40

SCS Software, Euro Truck Simulator 2 Planlarında Türkiye Haritası!

Oyunun içinden bir ayrıntı…

Oyuna eklenebilmesi ihtimali olan yerler için base.scs’nin içindeki bir klasörde Avrupa haritası var bu dosyaları zamanında karıştırmış olanlar bilirler. Oyunun dosyalarına geçenlerde bakınırken bir değişiklik farkettim. Dosyanın boyutu eskisine göre artmıştı. Hemen gerekli programla açıp bakmayı denedim ki bu 2-3 dakika sürdü. Açtığımda güzel bir sürprizle karşılaşmış olmam beklememe değdi. Bu haritada eskiden bizim ülkemiz ve KKTC yoktu ancak ülkemiz ve KKTC tamamen olmasa da eklenmiş.

İşte SCS’in harita planında ülkemiz:

ets2-turkiye-haritasi-world

Haritamıza göre Yunanistan’dan geçişte SimülasyonTurk sizi karşılayacaktır. The Viper’ın ev şu an için Karadeniz’de son durak (Fatsa). Güneyde ise Antakya son ilimiz gibi gözüküyor. Ancak bizim ülkeye yaklaştıklarında haritayı büyütebilirler. Ayrıca şu anda bu haritada gözüken her yeri eklemeleri gibi bir durum yok yani ileride sıra bize geldiğinde her ilimizi eklemeyebilirler ayrıca harita daha da genişleyebilir yani tam olarak kesin bilgi sahibi olmanıza bu resim yardımcı olmaz şehrim eklenecek, memleketim niye yok diye şimdiden sevinip üzülmeyin derim.  Göz kırpma

En özenli yapacakları şehir İstanbul olacaktır. Boğaziçi Köprüsü’nün üstünden geçeceğimiz için özenle bu köprü SCS çalışanları tarafından modellenecektir. Ayrıca şehrin mimari görüntüsünü yansıtmak için Türk mimarisine uygun ev modelleri yapılması gerekecek. Bunun yanında dini yönden de İstanbul’u oyuna tam olarak yansıtmaları gerekecek. Şehrin büyüklüğüne göre camii sayısı 1’den daha fazla olabilir.

KKTC’yi eklediklerinde geçiş için Antalya ve Mersin’e muhtemelen liman yapılacaktır. Kuzey Karadeniz’den geçiş için Samsun, Yunanistan’dan geçiş için de İzmir’de liman bulunacaktır. İstanbul’a illaki yapacaklarını düşünüyorum ayrıca İstanbul’un yeri ayrı buna bağlı olarak bu illere daha çok özeneceklerdir. Mimarimizi yapacakları/çizecekleri modellerle iyi yansıtabilirlerse haritamız gerçekten muhteşem olacaktır. 

Ülkemiz yollarında gitme hissi çok mutluluk verici olacak ancak bunun yanında SCS ekibinin yapabileceği çok zorlu yollar bizi uğraştırabilir. Her yolun otoyol olmaması burda bizim için bir avantaj.  Açık Ağızlı Gülümseme
 
Bir sonraki DLC İskandinavya olacak o kesin. Ondan sonraki için İtalya’da Roma’ya kadar olan eksik kısım planlarda işaretli, oralardan sonra İspanya taraflarına gidilmesi daha büyük ihtimal. Bütün bunlara rağmen ülkemizi bu oyunda yakın zamanda görebilmek dileğiyle. İyi oyunlar.  Süper
 
IONTR – Can ERCAN
SimülasyonTÜRK

40 YORUMLAR

 1. işin ilginç yanı ilçelerde var turhal merzifon vs. umarım ilçeleride eklerler ama yaklaşık 2 yıl sürer her sene bir dlc çıkarıyolar

 2. Güzel bilgiler bunlar ama ek paketler çok geç geliyor bu hızla ilerler ise 2- 3 seneye anca Türkiye haritası gelir o zaman’da kim ölür kim kalır…İnşallah kısa sürede ülkemizi oyuna dahil ederler.

 3. Bildiğimiz gibi ülkemizde ki şehir içi ve şehir dışı yolları bozuk ve yamalıdır ve yollarda her zaman eskiden atılmış şeritlerin izini silik bir şekilde görür ayrıca ülkemizin oto yollarında kenarları tamamen kopmus dorse lastikleri ve eski model ford cargo ve bmc fatih ile emniyet şeridinden giden beyaz atlet beyaz donlu 45-50 yaş arası amcalar bulunmaktadır o yüzden Scs softwarenin çok çalışması gerekmetedir inşallah yollar tahmin ettiğim gibi avrupa yolları gibi olmaz.

  • evet hatta scs ye soyluyon burda oturuyorum diye senin evin orası oluyor erdal bakkalıda unutmuyorlar.
   azcık mantıklı konus o zaman 3 yılda bir dlc cıkar

 4. Bir sonraki DLC İskandinavya olacak o kesin. Ondan sonraki için İtalya’da Roma’ya kadar olan eksik kısım planlarda işaretli, oralardan sonra İspanya taraflarına gidilmesi daha büyük ihtimal. Bütün bunlara rağmen ülkemizi bu oyunda yakın zamanda görebilmek dileğiyle. İyi oyunlar.

  Lütfen Dikkatli Okuyunuz Admini Zor Duruma Sokmayınız İyi Oyunlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here