SCS Blender Tools – İlk Adım

4

SCS Blender Tools – İlk Adım

Mod yapmak için kullanabileceğiniz SCS Blender Tools programı yayınlandı.

scs_blender_tools_06

Uzun zaman oldu SCS Blender Tools programından haber almayalı. En son Kasım 2013’te bahsedilmişti (İlgili konu burada). SCS Software bu akşam yayınladığı blog yazısıyla SCS Blender aracını resmi olarak oyunculara sunmuş oldu. Bu yazılım Blender programının bir eklentisi. Bu program sayesinde aşağıda fotoğrafları verilen modelleri yapabileceksiniz. Oyuna uyumlu hale getirip ETS 2, ATS, ECS’de kullanabileceksiniz.

Program beta sürümdedir. ( v0.4 )

SCS Blender Tools güncel sürümü size statik geometrik şekiller oluşturma ve dışa aktarma imkanı getiriyor.

SCS Software forum sayfalarında bu tarz konulara ilgi gösterecek. Rehberler oluşturulmasını sağlayacak.

Örnekler;

Ayrıntılı bina modeli
Ayrıntılı bina modeli

Bu ayrıntılı bir binanın modelidir. Bu nedenle doku, örgü çözünürlüğü ve seviye ayrıntılı olarak oldukça büyüktür. Basit modellere göre daha fazla malzeme kullanılabilir.

 

Uzak mesafe binaları
Uzak mesafe binaları

Bu uzak mesafede görülen bir örnek. Örgü önemli ölçüde daha basittir ve doku çok daha küçüktür. Çünkü oyunda kameranızdan büyük mesafaye yerleştirilir. Çözünürlük eksikliği asla fark edilemez.

Kamyon bullbarı
Kamyon bullbarı

Kamyon modifiye parçasına bir örnek – Scania bullbar. Kasıtlı olarak biraz daha sofistike modifiye modeline yer verildi. Bu yolla bullbarda netleştirilmesine ilişkin malzemelerin kullanımını alfa kanalı ile görebilirsiniz.

Hemen hemen tüm kamyon modifiye parçaları(çatı ızgara, alçak ızgara, yan etekler ). Bu şekilde inşa edildi.

Kamyon ön tekerlek
Kamyon ön tekerlek

Kamyon arka tekerlek
Kamyon arka tekerlek

Ve son iki numune daha da özel geometri – kamyon tekerlekleri. Kaplamaların ve örgü karmaşıklığının kullanımını kontrol edin. Bu modeller ayrıca parça kullanımının bir örneğidir.


Başlamak için gerekli bilgi ve bağlantılar

 

GitHub Wiki

Wiki muhtemelen SCS Blender Araçları bilgi tabanı için en önemli yerdir. Orada araçları kullanmaya başlamak için yapılması gereken adımları bulacaksınız. Ayrıca SCS Blender Tools için indirme bağlantılarını bulabilirsiniz.

https://github.com/SCSSoftware/BlenderTools/wiki

Forum

SCS Blender Tools için özel bir forum bölümü oluşturuldu. Eğer araçta bir hata bulduğunu hissediyorsanız ya da onlar hakkında bir şey sormak ya da sadece başlangıç bilgilerini diğer kişilerle paylaşmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.
http://forum.scssoft.com/viewforum.php?f=159

ETS2 web, mod page

Euro Truck Simulator 2 web sayfasının mod bölümü ile başlayabilirsiniz. Sayfada başarılı bir mod oluşturmak için SCS Blender Tools dışındaki tüm program ve rehberlere yer verilmektedir.
http://www.eurotrucksimulator2.com/mod_tools.php


 

*Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

SimülasyonTÜRK

4 YORUMLAR

  1. Blender için zaten ets2 eklentisi var , tek eksiği kavşak ai çizgilerini düzenlenmiyor , onun dışında her şeyi tamam , bakalım bunda bu özellik gelmiş mi ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here