Euro Truck Simulator 2’nin 1.16 Güncellemesi Tamamlandı [64-bit]

104

Euro Truck Simulator 2’nin 1.16 Güncellemesi Tamamlandı [64-bit]

64-bit yolcusu olan ETS 2’nin 1.16 güncellemesi Steam’de tamamlandı.

blog_1_16

Geçtiğimiz hafta Steam’de beta olarak sunulan ve gelecekteki güncellemeler için altyapıyı oluşturan 1.16 güncellemesi an itibariyle tamamlandı. Bu güncellemeyle Euro Truck Simulator 2’ye 64-bit desteği geldi.

 Birkaç gün sonra perakende sürümü yayınlanacak ve herkese sunulmuş olacak.

 

1.16 Retail sürümler için indirme bağlantıları

Direkt sunucudan indirme

Eski sürümlerden 1.16.2’ye geçiş 900 mb

1.15.1 güncellemesinden 1.16.2’geçiş 50 mb

 

Torrent

Eski sürümlerden 1.16.2’ye geçiş 900 mb

1.15.1 güncellemesinden 1.16.2’geçiş 50 mb

 

Daha hızlı bağlantılar

Eski sürümlerden 1.16.2’ye geçiş 900 mb – SpeedManiacs

Eski sürümlerden 1.16.2’ye geçiş 900 mb – Patches Scrolls

 

1.15.1 güncellemesinden 1.16.2’geçiş 50 mb – SpeedManiacs

1.15.1 güncellemesinden 1.16.2’geçiş 50 mb – Patches Scrolls

1.16 Güncelleme Özellikleri

-Büyük araç galerilerinin dış tasarımı değiştirildi. Daha önce gelen güncellemede küçük araç galerileri ve iç tasarımı değişmişti. Şimdi hepsi aynı oldu.

-64-bit desteği getirildi. Steam başlatıcıda karşınıza çıkan ekrandan seçebilirsiniz.

ets2-going-64bit

Resmi 1.16 güncellemesinin odak noktası gelecekteki büyük içerik güncellemeleri için hazırlıktır. Motor değişiklikleri ve diğer sahne arkası elementler vb.

Oyunun 64-bit sürümü Steam’de beta olarak erişilebilir. Yakında tüm oyuncular için düzenli bir oyun güncellemesiyle yayınlanacaktır.

 

Bu değişiklikler ile ilgili soru&cevap dizisi hazırlandı;

64-bit olarak çalıştırılması oyunu nasıl etkileyecek?

64-bit yürütülmesinin tamamen kaputun altındaki teknik değişimdir. Hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Ddaha önce kullandığınız kayıtlar, modifikasyonlar, kamyon ve giriş yöntemleri çalışacaktır.

Neden 64-bit desteği yayınlandı?

Genişleyen oyun dünyası, yeni özellikler ve sayısız modifikasyon değişiklikler zamanla artmaktadır. Bu nedenle 64-bit bilgisayarınızın tüm fiziksel belleiğine erişebilir. 32-bit gibi sınırlamalar yoktur. En modern bilgisayarlarda çok daha fazla bellek vardır. Genellikle 6-8 GB aralığında. 32-bit ikili sürümünde bu bellek sınırlıdır kullanılamıyor. Yalnızca 2 gb var.

Bu değişimin faydaları neler?

Geçmişte yaşanmış bellek sorunlarını hafifletmek için gereken bir uygulama. Birçok kullanıcı bu sorunları bildirmiş. Modifikasyonlarda çıkan hatalar vb. Bir oyun için yüklenmeyen modlar ile daha fazla doku ve 3D varklıklarının önbelleği ile ilgili sorunlar. Görüntünün uzun oyun oturumlarında daha kararlı halde kalması gerekir.

Harita oluşturucular için daha yumuşak bir deneyim olacak. Daha fazla bellek ihtiyacınız böylece çözülecek.

Kısacası modlar artık daha iyi çalışacak. Mod geliştiricileri için sağlam bir altyapı oluşturuluyor. Oyun saatlerce stabil halde çalışabilecek. Saçma çökme sorunları olmayacak. Kasma gibi sorunlarla yüksek özellikli bilgisayara sahip kişiler rahatça oynayabilecek.

Benim 32-bit Windows işletim sistemim var. Bir şekilde 64-bit çalıştırabilir miyim?

Ne yazık ki olmaz. 64-bit ETS2 sadece 64-bit işletim sistemlerinde çalıştırılabilir. Eğer ETS 2 oynama konusunda ciddi iseniz 32-bit sisteminizi 64-bit sisteme güncelleyebilirsiniz. (Bellek ihtiyacı gerektirir)

Bu güncelemeden sonra 32-bit desteğini tutmayı planlıyor musunuz?

Evet. 32-bit ve 64-bit sürümlerine devam edilecek. 1.16 güncellemesine birkaç motor değişikliği dahil edildi.

Donanım ve yazılımla ilgili konular çok bilgili olamadığımız için en sade şekildi aktarmaya çalıştık.

Önceki güncellemede gelen galeri değişiklikleri tamamlandı. Büyük galerilerin dış tasarımı yenilendi. Uyumlu hale getirildi. Birkaç harita değişikliği olmuştur. Bu nedenle harita modları sorun çıkarabilir. Harita modlarını devre dışı bırakmalısınız.

Yukarıdaki grafikler 1.16’da getirilmemiştir. Bu güncelleştirme çoğunlukla gelecekteki yeni teknoloji için geniş çaplı stres testi olarak hizmet vermektedir. Öte yandan ETS2 harita ekibi İskandinavya DLC‘sini bitirmek için son rötuşlarını dokunuyor. Araç ekibi uzun zamandır beklenen Mercedes-Benz Yeni Actros(MP4) kamyon modeli sağlam ilerleme kaydediyor.

Harika şeyler yolda! Henüz hangisinin ilk olarak çıkacağı tahmin edilemiyor. Ancak her iki takım en kısa sürede görevlerini tamamlamak için birbirleriyle yarış halindeler. Ve bu sadece Euro Truck 2, ve bizim çalışmamızda tek proje olmadığını biliyorsunuz.(American Truck Simulator/EuroCoachSimulator+WoTR)

 

 

Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

104 YORUMLAR

  • retarder oyun içinde ‘c’ ile çalışır ‘ş’ ile düşüh ızda-‘i’ harfi ile de yüksek hızda çalışma ayarı yapılır( düşük hızda ş harfine basıp ardından c harfine basarsan düşük hızda iken ne zaman c harfine basarsan retarder aktif olur. i harfide ş harfinin tam tersi yani yüksek hızda i harfine basıp ardından c harfine bastığınızda ne zaman yüksek hızda iken c harfine yani retarderi aktif etmek istediğinizde yüksek hızda otomatik hız devreye girer. sürüm deneyimi 1.16.2s gold

 1. Slm admin multiplayer a göremiyorum steam otomatik güncellenmiş herhalde multiplayer oynamak için ne yapmam gerekiyor ayrıca oyundan hem single da hemde multiplayer da bir müddet sonra atıyordu bu güncellemeyle bu sorun da düzeldimi acaba multiplayer oynamak için yapmam gereken bir şey varsa adımlarıyla yazarsan iyi olur benim gibi bilmeyenler için şimdiden teşekkürler umarım cevaplarsın

 2. Kadir adam link atmis gormuonmu

  Admin tkrr sorucam ama benim sistemin 64 bitti 32 bite düşürdün yinede 64 bit oynayamam demi bide otomatik retarder özelliğini anlatirmisiniz

 3. C:/USERS/PC/DESKTOP/EURO TRUCK SİMULATOR2 1_16_2 patch.exe geçerli bir win32 uygulaması değil. diyor ne yapmalıyım ???? nolur admin bişe söyle

 4. yardım edin lütfen güncellemeyi yüklerken şunu dedi: dosya değiştirilemiyor oyun dosyalarına erişim için yeterli sistem hakkına sahip olduğunuzdan emin olun eğer bir antivirüs programınız varsa güncellemeyi uygularken devre dışı bırakın sorunu çözdükten sonra güncelllemeyi uygulayabilirsiniz diyo. NE YAPMALIYIM :((

 5. Hocam ben torrent olarak indirmiştim gold versiyonu yüklü şimdi ona güncellemeyi indirdim 900 mb olanı oyunun kurulu oldugu dosyaya attım çalıştırdım ama hata verdi

 6. Kardeşim herşeyi güzel anlatmışssın. İndiriyorum sorunda yok. Patch oyunun kurulu oılduğu yere atıyorum. Burda da sorun yok. Ama oyuna girmek istediğimde etkinleştirme kodu istiyor. Burayı geçmek için interneti kapatıyorum. Geçici olarak giriyorum ama ileride etkinleştirme kodu yine istiyor. 1.16 güncellemesi için bana yardım eder misin. Bunun için crack mevcutmu yoksa ben sürekli internet bağlantımı kapatarak mı giriş yapacagım.

 7. 1.14.2 dEn geçtim bu sürüme harika bişey herşey mütiş fakat iskandiviya pro mod modunu yapınca galeriler şu eskisi gibi görünüyor oyüzden o modu kapattım. Ama ona bir çözüm bulunamazmı. Çünkü galerilerin yeni hali gibi görünsün isterim. Ama iskandiviya haritasıda çalışsın isterim. AMA OLSUN ALLAH RAZI OLSUN.Güzel bir sürüm…

 8. 1.16 YÜKSELTİKTEN SONRA İKİDE BİR ETS 2 ÇALIŞMAYI DURDURDU HATASI ALIYORUM.64 BİT AÇIKLAMASINDA İSE ÇÖKME FALAN YAŞANMIYACAK YAZIYOR

 9. Admin acıl yardım lutfen.. Yılbaşı görevlerini bitirip raven dlc yi açmıştım. Ama 1.16 güncellemesinden sonra kayboldu, nasıl düzelticem??

 10. hocam steam başlatıcı diyorsunuzda nereden ulaşacağımı bir türlü çözemiyorum.
  masaüstündeki kısayoldan direk başlatınca 32 bit oluyor ve o resimdeki seçenek ekranı çıkmıyor. steam üzerinden sağ tıklayarak 64 bit açabiliyorum ancak her defa böyle seçerek mi açacağım? Varsayılan 64 bit nasıl yapabilirim. O çalıştırıcıyı nereden açacağımı bulamadım.

 11. admin bende oyun bulunamadı veya eksik hatasını veriyor.güncellemeyi base. scs dosyasının olduğu yere kopyalayın diyor. jopyaladım bu sefer güncelleme acılmıyor . bi yardım et sana zahmet ?????

 12. s.a

  arkadaşlar 1.16.2 guncelleme yaptım ama urun anahtarı ıstıyor var olanları denedım hata verıyo olmuyo.başka bır yolu varmı ?

 13. Merhaba,

  Oyuna yeni profil oluştur diyerek giriyorum, kontrol vs. ayarlayıp sihirbazı atla diyorum. Daha sonradan kayıtlı oyun bulunamadı diyor ve bir türlü profil oluşturup oynayamıyorum.

 14. Selamun aleyküm kardeşim. Oyunun orjinalini nerden alabiliriz. Denizli’de duruyorum. İnternetten araştırdım hemen hemen hiç bir mağaza da yok. Diyelim ki buldum satın aldım. Bu güncellemeler 1.1.1 ‘den başlıyo 1.16.2’de bitiyo bunların hepsini tek tek mi indirmemiz gerekiyor yoksa sadece 1.16.2’yi indirmekle hepsi inmiş oluyor mu. Cevabın için şimdiden teşekkürler.

 15. Ben bu güncellemelerden hangisini indirmeliyim şuanki sürümüm 1.8.2.5s sanırım ilk versiyonu ve steamim olmadığı halde bu güncellemeyi yükleyebilirmiyim steam şartmı ? Kayıtlı oyunlarım silinirmi cevabınızı umarım kısa sürede alırım şimdiden teşekkürler.

 16. bilgisayarım 64 bit olmasına rağmen bellek de yeterli olmasına rağmen belli bir süre yol aldıktan sonra oyun donuyor bana yardımcı olurmusunuz özellikle brezilya harita yamasında…

 17. admin dün oyuna bir yazı geldi yanlışlıkla skip yazısına tıkladım ve oyunum ingilizceye döndü bu oyunu mod atmadan nasıl türkçeye çeviririm çünkü mod olunca hata veriyo oynanmıyo yardımcı olursan çok sevinirim

 18. nerhabalar oyunumun sürümü 1.15.1s 1.16.2 sürümünün dosyasını indirdim 960 mb civarında oyunun 1.16.2 sürümüne güncellemeye çalışıyorum ama oyun dosyalarına erişim yok dosyalar değiştirilemiyor hatası alıyorum sorun nedir acaba veya çözümü bilen var mı? ya da oyunu komple kaldırıp yeniden 1.16.2 sürümünü kursam ama profilimin yedeğini alsam olur mu sorun olur mu çünkü 2 yıldır oynuyorum hilesiz olarak çok seviye ilerledim de o yüzden cevabınızı bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here