Euro Truck Simulator 2: v1.14 Güncellemesi ve Önemli Açıklamalar

24

Euro Truck Simulator 2: v1.14 Güncellemesi ve Önemli Açıklamalar

1.14 güncellemesi, Düzenlemeler, ETS 2’nin Geçmişi Geleceği ve Büyük Resim!

SCS Software yeni blog yazısında Euro Truck Simulator 2’nin 1.14 güncellemesi ve net açıklamalarda bulundu. Ayrıca American Truck Simulator için yeni ekran görüntüleri yayımlandı. Konuya gitmek için tıklayın

euro-truck-simulator-2-onemli-aciklamalar-1-14-guncellemesi

Açıklama Türkçe’ye aktarılmıştır.

Lütfen dikkatle okuyunuz.

Euro Truck Simulator 2 ekibi 1.14 güncellemesinin sonuçlandırılması üzerinde çalışıyor. Bu büyük güncellemenin stabilleştirilmesi birkaç haftadır odak noktası olmuştur. Geliştirme ekibinin uzun vadeli çok zor bir görevi olmuştur. Oyunun yayımlanmasından tam iki yıl sonra sadece yama değil hata düzeltmeleri de yapılıyor. Önemli iyileştirmeleri her iki ayda bir getirmek için kararlılar. Yeni bir sürüm çıkartıkları için “güncellemelere” bu yüzden “yama” demiyorlar.

Her güncelleştirme sürümü için oyunun veri ve kaynak kodlarının kombinasyonunda mümkün olduğunca açık içermeyen düzenlemeler yapılıyor. İstikrar sağlanılıyor. Ekip paralel olarak 10+ önemli özellikler üzerinde çalışabilir. Henüz sadece 2 veya 3 tanesi yayınlamak için uygun görülmüş. Gerisi hazır olana kadar kamuoyundan gizli kalması gerekiyor. Ancak önceliklerin sonlandırılması, hataların düzeltilmesi ve parlatmaların yapılması gerek. Buna paralel olarak gelecek şeyler üzerinde çalışılıyor. Aynı zaman oyunun veritabanı ve kaynağını takip etmek oldukça çelişkili ve zor bir durum. Bir güncellemeyi serbest bırakırken ideal her şeyden önemlisi yeni hataların türemesini engellemek için “dondurma-freeze” modunda olmalıdır. Ama dondurma işlemi ilerlemenin düşmanıdır. Önemli özellikleri ya da daha iyi optimizasyonları görmek istiyorsanız gelecek şeyler üzerinde çalışmayı durduramazsınız. Bu özellikler yarım yıl veya daha fazla zaman gerektiriyormuş.

Bu soruna hala bir çözüm bulmuş değiller. Hala hem kısa hem de vadeli artan iyileştimeler ve uzun vadeli “Büyük Resim” evrimine yeniden odaklanmaya çalışıyorlar. Hem geliştirici ekibi hem de uzun vadeli beklemeler oyuncular için sinir bozucu olabilir. Ama elimizden geleni yapıyoruz. SCS Software laboratuarlarndan gelen bir dizi güncellemeler hayal kırıklığını engelleyecek.

Neyse ki ETS 2 için 1.14 betasını çok yakında bırakacaklar.(Steam üzerinden public_beta güncellemelerine katılabilirsiniz) Steam sayesinde beta sisteminden geri bildirimleri alacaklar ve güncellemenin gelişiminde önemli bir ilerleme olacak. Kesin değil ama çıkış tarihinin “hafta” yerine “günler” olabileceğini açıklıyorlar.

 

Hangi özellikler gelecek? Neler olacak? kaçıranlar için

Euro Truck Simulator 2: Tekerlekleri Kaldırın! haberi

https://www.worldoftruckstr.com/euro-truck-simulator-2-tekerlekleri-kaldirin/

ve diğer bilgiler konusu

https://www.worldoftruckstr.com/euro-truck-simulator-2-1-14-surumunden-bilgiler-ve-yeni-daf-euro-6/

 

 

Editörün yorumu:

Arkadaşlar adamlar yine sizin için geliştiriliyor. Lütfen saçmalıkları bırakalım çünkü bu şirketten başka yapan yok. Bahsetmedikleri özellikleri yazmaya kalksak daha da beter olur ortalık. Anlayışlı olalım abartmadan oyunumuzu oynayalım. Kaliteli ve sorunsuz bir oyun için bunlar şart! Mod yapmaya benzemiyor. Bu yüzden mod yapma imkanı var. Eğlenceli vakit geçirin!

*************************

Orjinal açıklama;

1.14 Update news and
Across the desert in American Truck Simulator

 
Euro Truck Simulator 2 team is working hard on finalizing of ETS2 1.14 Update. Stabilization of this large update had been our focus for several weeks already. The development team’s long-term assignment is very challenging. We are not just “patching” the game with bug fixes two full years after its release. We are committed to bringing you significant improvements every couple of months. That’s why we prefer to call new game version releases “updates” rather than “patches.”

For every update release, we need to hit a moment in time when we have a stable and as much as possible bug-free combination of game data and source code. Our team may work on 10+ major features in parallel, yet for a given game update we usually decide that just two or three of them are already mature enough for publishing. The rest needs to stay hidden from public eyes until its ready. However, the priorities of finalizing, bug fixing, and polishing of the particular features picked for an update and working on “future stuff” in parallel are quite contradictory and really hard to follow at the same time and within the same asset database and game source code. To release an update, ideally everything should be in “freeze” mode to minimize the danger of introducing new bugs. But “freeze” is the enemy of progress – we cannot stop working on “future stuff” for too long if we want to see good progress on major features or optimizations that often require half a year or more of dedicated time.

We still haven’t found an ideal solution to this problem of trying to focus both on short term incremental improvements and on long term “big picture” evolution. It may be frustrating for the dev team at times, and it may also be frustrating for you the players as you have to wait longer for game updates. But we are doing what we can, and we hope that the string of future updates and releases coming from SCS Software’s labs will justify a little bit of frustration ;).

So anyway, we feel that we are very close to releasing the public beta of 1.14 update for ETS2! We will do it with the help of Steam back-end just as during the previous public betas. The feedback loop from a public beta is really very useful in the final stages before an official release. We’d rather not promise any particular release dates, but the ambition is “days” rather than “weeks.”

In case you have missed the new ETS2 update 1.14 features we had mentioned here on the blog earlier, they include tag-lift truck axles and finally the new DAF Euro 6 truck.

*************************
Euro Truck Simulator 2 www.eurotruck2.com

Kimler neler demiş?

24 Yorum - "Euro Truck Simulator 2: v1.14 Güncellemesi ve Önemli Açıklamalar"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Nurettin ören
Ziyaretçi

Ben severek oynuyorum yaşım 40 olmasına ragmen çok ğüzel ellerine sağlık mükemmel oyun

Nurettin ören
Ziyaretçi

Euro truck yaş günün kutlu olsun
Başarılar dilerim

King 34
Ziyaretçi

euro coach simulator ne zaman çıkacak acaba bi bilgi varmı

YasinPC
Ziyaretçi

Editor bey kendi yorumunda diyorsunki adamlar yapıyor sizin için yapma Allah aşkına bedavamı yapıyorlar tamam tek şirket ama daha hep daha iyisi olabilir lütfen

YasinPC
Ziyaretçi

Olsun hocam bir sürü scs ye ait aksiyon ve simulasyon oyunu var şu videoyu scs resmi sitesine gönderip böyle isteklerimiz var desek

Link:http://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2de-tirlarda-hasar-animasyonu-olsaydi-video/

yagiz
Ziyaretçi

Her ülkeden var !..1 tane türk radyosu koymuyorlar neyini met ediyorsunuz.
Daha egzos dumani yapmadilar dingil kaldirsan ne olur..

YasinPC
Ziyaretçi

haklısın arkadaşım ancak saçma sapan güncelleme yayınlarlar sen daf euro6’yı yayınlayana kadar önce bir detayları tam yap @ETS2 haksızmıyım yani

Volkan
Ziyaretçi

Merhaba;

TSM MAP 1.13’te oyundan atıyor bir çok yerde ne zaman tam uyumlu hale gelecektir?

TSM MAP 5.1 olarak çıkıyor oyunda loading yaparken 5.1.2 olarak çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim…

samet
Ziyaretçi

bu oyunda altyapıyı iyi hazırlamış olsalardı hasar modu bile yeter oyunu bir değil 2 tane orjinal alırdım arkadaşaıma tafsiye için… gerçeklik önemli sadece yol sürüş keyfi sıkıcı hale gelebiliyor.

TAMER
Ziyaretçi

GÜNCELLEMELER GÜZELDE AMERİKAN ÇAKİCİLERİDE BU GÜNCELLEMELERE UYMALI !!!!

YasinPC
Ziyaretçi

örneğin hocam ben oynamayı 6 aydan beri bırakmışım çünkü kayda değer bir güncelleme yok tam 1 yıldır.önce altyapı istiyoruz

dursun aydın
Ziyaretçi

stam üzerinden euro turkc2 oyunumu bulamıyorum bilgisayarıma format atırmıştım silimiş stamı yeniden kurdum ama yok tekrar stam hesabıma girdim oyununu bulamadım tekrar kayıt yapıyorum başkasına ait diyor oyun orjinal kütübanedede yok nasıl bulurum yardım edin

stam hesamım dsnb5528

cem özdemir
Ziyaretçi

bu sürümü nasıl indireceğim?

cem özdemir
Ziyaretçi

sürümüm 1.1.1

necip deda
Ziyaretçi

abilerim bu sürümü nasıl yapcaz nerden indirim ayarlıcaz