Euro Truck Simulator 2: Takograf Simülasyonu (ETS2MP)

2

Euro Truck Simulator 2: Takograf Simülasyonu (ETS2MP)

ETS2MP geliştiricileri harika bir özelliği oyuna aktarıyor.

Gerçek hayatta kamyon ve otobüslerde kullanılan Takograf sistemi aracın sürati ve katedilen mesafe bilgilerini kaydediyor. Şimdi ETS2MP’ye geliyor!

ETS2MP‘nin geliştiricisi mwl4(Micha) tarafından yayımlanan videoda aracın kabininde üst kısımda bulunan Takograf ekranı aktif edilerek hızınız, aldığınız yol gibi bilgiler dijital bir şekilde gösteriliyor ve kaydediliyor.

SCS Software tarafından hala resmi olarak getirilmeyen bir özelliktir. Bu özelliğin herhangi bir çıkış tarihi yoktur. Daha önce de indirilebilir pencere camı ve animasyonlu vites kutusu gibi modların videolarını paylaşmıştı. Çift dorse bile iptal edilmişti.

Geri dönmek gerekirse bu bilgiler kaydediliyor! ETS2MP şu an çok karmaşık bir şekilde ilerliyor. Projenin ne olacağına dair hiçbir açıklama yok. Resmileşecek mi? Özel sunucular gelecek mi? Mod desteği serbest bırakılacak mı? ETS2MP modu sürekli olarak ban, kick atılan oyuncular arasında saçma sapan problemlerin olduğu bir ortamdan çıkarak daha öteye gitmek zorundadır.

ETS2MP’de hız sınırı vardır. Şehir içinde 60 km/h fazla gidemezsiniz otomatik olarak sizi yavaşlatır. Takograf sisteminin de bu tür yararları olacaktır.

Her şeyden önce gerçek bir özelliğin şu an simüle edilmiş olması gerçekten harika! Öyle basit bir takograf değil. Videoyu izleyin!

Peki Takograf genel olarak nedir?

Takograf, sürat veya katedilen mesafe gibi bilgileri kaydetmek üzere başta otobüsler ve kamyonlar olmak üzere bazı taşıtlara monte edilen cihaz. Özellikle nakliye şoförlerinin yasalarca müsade edilen sürüş sürelerini ve süratleri geçmemesini sağlayarak trafikte can ve mal güvenliğini artırmasının yanı sıra, şirketlerin şoförlerinin faaliyetlerini daha rahat izlemesine yardımcı olur.

Takograf şoförün faaliyetlerini seçilen modlardan birine uygun olacak şekilde kaydeder. Taşıt harekete geçtiğinde “sürüş modu” otomatikman devreye girer. Pek çok ülkede uzun yol şoförlerinin takograf kullanma zorunluluğu vardır ve takograf verilerine müdahale etmek kanunen suçtur.

 

 

 

 

SimülasyonTÜRKEuro Truck Simulator 2 & ETS2MP

Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

Kimler neler demiş?

2 Yorum - "Euro Truck Simulator 2: Takograf Simülasyonu (ETS2MP)"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Yakub
Ziyaretçi

Hadi inşaAllah buda olsun bare ki gerçekçiliğe biraz daha gerçekçilik katsın

trackback

[…] önce de takograf simülasyonu, indirilebilir animasyonlu pencere camı ve animasyonlu vites kutusu gibi projeleri vardı. Bugüne […]

wpDiscuz