Euro Truck Simulator 2 – Nakliye – Şirket Kurma – Ülkeler ve Harita

36

Euro Truck Simulator 2 – Nakliye – Şirket Kurma – Ülkeler ve Harita

SCS Software bomba bir konu yayınladı. Daha önce ETS 2’nin çıkış tarihini Ağustos 2012 olarak duyuran şirket bu sefer oyunda ki nakliye, şirket kurma, ülkeler ve yarısı tamamlana oyun haritasının görüntülerini yayımladı. 

Blog’ta yapılan açıklama

ETS2′de Nakliye

Eski ETS’de, oyuncu/şoför basitçe tek kişilik bir şirketti (Yani serbest tırcı idik, şirket işi filan yoktu ) GTS ve UKTS’de ise bir süre başka şirkete bağlı şekilde kendi paranızı kazandıktan sonra şirket kuruluyordu. Bazı eski 18WOS oyunlarımızda, hatırlarsınız ki 3 aşamalı, fakir bir işçiden şirket sahipliğine giden oyuncu gelişimi bile vardı (Burada SCS ufak bir soru sormuş, ben de aktarayım: Hatırlayan var mı? Bu üç aşamalı oyun Across America mıydı yoksa Pedal to the Metal mi?) ve ana menüden tek taşımalı görev ya da campaign modu ile başlama seçeneği koymayı da denedik.

Bunların tamamı oyunumuzu oynayan farklı oyuncu kitlelerini tatmin etme çabasıydı (Yani yine kobay faresiydik ). Olgun oyuncular bir kamyoncunun bütün hayatını konu alacak daha derin bir oynanış isterken (evet derinlik istiyoruz ama tırcının bütün günlük hayatını isteyen yok ) genç kitle ise hemen devasa araçlar sürebileceği, şirketi saatlerce büyütmekle uğraşmayacağı bir oyun yapısı istiyor (Genç kitle derken? Çocuklar mı? Simülasyon oyunu bu kardeşim, onlara yönelik olacaksa Truck Racing filan koyun adını bari… )

ETS2′de bütün bu seçenekleri harmanlayıp, oyunu farklı modlara veya aşamalara bölmeden oyunculara kendi oynayış stillerini seçme şansı tanıdık.
Yani her zaman başka bir şirketten iş alma ve onların çekicisini sürme hakkınız olacak (bir şirkete bağlı çalışıyormuş gibi veya tek taşımalık oyun açmış gibi), ama aynı zamanda -kendi filonuzu kurduğunuzda- kendi çekicinizi sürebilir ve tam lojistik desteği verebilirsiniz. Oynayış esnasında istediğiniz zaman diğer moda geçebileceksiniz: Yani zaten ufak bir şirketin sahibi olmuş olabilirsiniz ama neden ilginç bir teklif geldiğinde monotonluğa biraz ara vermeyesiniz, özellikle de gelen teklif zorlu koşullara sahip ise ya da daha sizin alamadığınız egzotik bir çekiciyi kullanmanız isteniyorsa? (Burası biraz karışık olmuş, açıklamak gerekirse: Kendi şirketinizi kurduktan sonra bile diğer şirketlerden teklifler gelecek ki bunu resimde de görebilirsiniz, bu tekliflerden bazıları daha zorlu yapıya sahip olacaklar veya alamadığınız üst seviye bir çekiciyi kullanmanızı sağlayacaklar, tabi bu zorluğa göre de belirli bir para kazandırırlar, belki GTS’deki rütbe sisteminin gelişmiş halini bile entegre ederler. Bu sistem iyi işlenirse oyun içerisine, bir süre sonra bizi sıkan “monotonluk” duygusundan kurtulur ve oyunu çok daha uzunca bir süre oynayabiliriz.)

çeviri için Bloodin e teşekkür ederiz.

Euro Truck Simulator’de tek kişilik bir şirket olduğunu anlatıyorlar. GTS ve UKTS ile şirket kurma özelliğinin geldiğini ve ETS 2’de farklı özelliğin eklendiği farklı bir deneyim yaşanacağı anlatılıyor. ETS2’nin oyuncuların isteklerini karşılamak için yapıldığını açıklıyor. Oyuncular kamyon şoförü hayatını her yönüyle derin bir simülasyon istekdiklerini söylüyorlar. Ama genç oyuncular hızlı ve kolay kontrol edilebilir bir oyun istiyorlar. ETS 2 ‘de şirket kurma özelliğinin geliştirildiğini şirkete ücretli şoförler işçiler alınabileceğini artık kendi araç filomuzu oluşturabileceğimizi anlatıyor. Oyunda ilerleyerek puan kazanabilicez. Hemen bir kamyon şirketi imparatorluğu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Banka kredisi alabilirsiniz.    Kısaca sizlere yapılan açıklamayı anlattık.  

Şimdi görüntüleri yorumlamaya gelelim. Ortaya harita çıkmış oldu sizlere daha önce söylediğimiz ülkeler oyunda yer alacak. İlk görüntümüz sanırım nakliye giriş ekranı 🙂   Görüntülerin üzerine tıklayarak büyük ekran bakabilirsiniz.

Bu görüntüde yazanları açıklıyorum 🙂

İŞ TÜRÜNÜZÜ SEÇİNİZ Get Hired: Hemen iş alabiliriz.

Aşağıda ki görüntüde Get Hired ekranı bulunmaktadır.  

Nakliye bilgi ekranımız. İngiltere’den Almanya’ya yük alabiliriz.

Yolumuzun uzunluğu 733 km

Başlangıç zamanı Perşembe 14.07 (Şu an 08.50)

Varış tarihi ve zamanı : Perşembe 22.57

Aracımız İveco olacak. Yükümüz Talaş olacak. İngiltere Felixstove şehrinden Almanya’nın Kiel şehrine taşıyacağız.

3.146 Euro ücret alacağız.

İkinci görüntü ekranımız.

Freight Market – Nakliye Piyasası

Bu sefer ki yük bilgilerimiz.

Hollanda liman şehri Rotterdan’dan(Büyük bir liman tasarlanmış olabilir) İsviçre’nin Cenevre şehrine(Nasıl tasarlandığını çok merak ediyorum) Petrol taşıyacağız.

Hareket bilgilerimiz.

Uzunluk 831 km

Başlangıç saatimiz  Perşembe 16.00 (Şu an 08.50)

Varış günü ve saatimiz Cuma 00.50 

Ücretimiz 3.545 Euro 

Şu an ki görüntülere bakarsak oyunun haritasının tamamı bitmemiştir. Fransa, İtalya, Portekiz, İspanya hala yapım  aşamasındadır.

 Ekranda yapımı tamamlanan ülkeler: İngiltere – Belçika – Hollanda – Almanya – İsviçre – Çek Cumhuriyeti – Avusturya – Polonya’dır. Fransa’da birkaç şehir bulunmaktadır. 

Kuzey Avrupa ülkeleri gözükmemektedir. Doğu Avrupa ülkeleri de gözükmemektedir.

Bu görüntüler şu an çekilmiş olmayabilir. Bilemiyoruz.

Oyunda yeni dorseler bulunmaktadır. Son görüntüde görüyoruz.

Şirket özelliği tam olarak gösterilmemiş. İleride gösterileceğini düşünüyoruz. Oyuncular için önemli bir özelliktir.

Foto Galerimiz 

hasan525 – EuroTruck2.com – Euro Truck Simulator 2 Türkiye 

Kimler neler demiş?

36 Yorum - "Euro Truck Simulator 2 – Nakliye – Şirket Kurma – Ülkeler ve Harita"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
seether8
Ziyaretçi

emegine saglık çok güzel bir sunum olmuş en çok dikkatimi çeken iveco ve daf lisanlanmış ??? 🙂 umarımda öyle olur çok keyifli oyun olcak valla sabırsızlndrıyolar 🙂

bilal
Ziyaretçi

arkadaşlar ben şirketimi kurdum 😀 15 aracım ve 16 işcim var 😀 ve gelirimin %20’sini icilerin maaşını ödüyorum 😀 3 tanede garajım var 😀

TAHABERK
Ziyaretçi

beyler garaj nasıl kurucam

furkan
Ziyaretçi

bende 80 tane araç var

Yiğit Ekmen
Ziyaretçi

119 garaj 132 araç

Furkansevke
Ziyaretçi

açıklamanız çok güzel olmuş 😀 😀 gayet güzel şimdiden heyecanlandık

Ries
Ziyaretçi

anlamadım bn ya 😀

seether8
Ziyaretçi
Çevirisi şöyle ETS2’de Nakliye Eski ETS’de, oyuncu/şoför basitçe tek kişilik bir şirketti (Yani serbest tırcı idik, şirket işi filan yoktu ) GTS ve UKTS’de ise bir süre başka şirkete bağlı şekilde kendi paranızı kazandıktan sonra şirket kuruluyordu. Bazı eski 18WOS oyunlarımızda, hatırlarsınız ki 3 aşamalı, fakir bir işçiden şirket sahipliğine giden oyuncu gelişimi bile vardı (Burada SCS ufak bir soru sormuş, ben de aktarayım: Hatırlayan var mı? Bu üç aşamalı oyun Across America mıydı yoksa Pedal to the Metal mi?) ve ana menüden tek taşımalı görev ya da campaign modu ile başlama seçeneği koymayı da denedik. Bunların tamamı oyunumuzu oynayan… Read more »
yusuf
Ziyaretçi

passaword bılen yokmu kurlumda cıkıyor msj atın yusuf-06-keskin@hotmail.com bilernler :))9

ismailcn
Ziyaretçi

kardeş iyi güzelde ben indirdim oyunu pasword istiyo onu bi bulabilirsen veya sende varsa bi verebilinmi veya e postama mesaj olarak at ne olur yardım et çok istiyorum bu oyunu
attack_621@hotmail.com

tolga
Ziyaretçi

arkadaşlar auro truck 2de şirket nasıl kurulur

özgür
Ziyaretçi

2 Yeni aracım ve 2 şöförüm var ama çalışmıyor şöförler. Nasıl çalıştıracağız. 1 Gün geçti hala molada yazıyor.

egecan
Ziyaretçi

ambarlar arası geçiş yap araçları çalıştır OTOMATİK KAZAÇ OLACAKTIR

detay
Ziyaretçi

özgür şirket yönetiminden şöför yönetimine bak solda yükleri nerye gittikleri ne yaptıkları falan yazıyor 😀

detay
Ziyaretçi

özgür şirket yönetiminden şöför yönetimine bak solda yükleri nereye gittikleri ne yaptıkları falan yazıyor 😀

sadun = cumali
Ziyaretçi

it oğlu it

polat
Ziyaretçi

arkadaşlar türkiye haritası modu warmı acaba varsa haber verebilirmisiniz???

Omerhan
Ziyaretçi

Hayır paylaşılmadı. Paylaşıldığı zaman sitemizde görürsünüz..

mehmet
Ziyaretçi

arkadaşlar bu oyunda bi süre sonra ekran daralıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

sadun = cumali
Ziyaretçi

sıç bokunu ye amık

Ahmet
Ziyaretçi

arkadaşlar benim şirket kurmaktan anladıgım bu yükleri aldığımız yerleri işletmek
yoksa şirket kurmuşsun her şehirde garaj kurmuşsun ki benim birçok şehirde garajım var ben bununla birlikte yük aldığımız yerlerden edinip orayı işletmek yükü ben dağıtmak istiyorum diğer tır cılara böyle bi gelişmesi varmı oyunun yoksa buşekilde devam mı ediyoruz

ümit
Ziyaretçi

2 şoförüm var ama para alamıyorum nasıl alacagım

ümit
Ziyaretçi

şoförlerim var ama para alamıyorum nasıl alıcam

egecan
Ziyaretçi

araçlarınızı çalıştırın

egecan
Ziyaretçi

şöför sayısı bende 154 le sınırlı bu sayıyı arttırmak mümkünmü? bir de harita da aldığım yerlere araç ve şöför gönderemiyorum bununasıl düzenlerim.Bilgilendirirseniz sevinirim Saygılarımla.Güzel oyunlar.

hakan
Ziyaretçi

merhaba benim garajım var 1 tane geliri gunluk 12 bin falan o gelir nereye gidiyor bakiyeme eklenmiyor yardımcı olurmusun

hamit
Ziyaretçi

şoförlerin maaşları var HAKAN.

hakan
Ziyaretçi

maşşalrı olsun onu anladım günlük net gelir şuanda 20.000 de ama benim bakiyeme para eklenmiyor. yani şirketten hiç para gelmedi bana

hakan
Ziyaretçi
Gelir: +390.344 çekici bakımı : -51.385 şöför maaşları: -187.775 şöförlerin kullandığı yakıt: -19.256 kar: +131.296 ortalama günlük kar: +18.846 tablo bu şekilde bakiyeme 18 bin eklemesi lazım ama eklemiyor paralar nereye gidiyor anlamadım oyunu yaa :S
hakan
Ziyaretçi

biri cevap versin lutfen tum hevesim kaçtı oyuna karşı 🙁

ali
Ziyaretçi

arkadaşlar lütfen birisi şu cd keyi yazsın ya

Ahmet
Ziyaretçi

Arkadaşlar şirket kurdum serbest çalışma da iş yapacak bir yer seçiyorum kasa nerden gelecek yardım

senan
Ziyaretçi

Selam birşey sormak isdiyorum bu oyun androide gidiyormu yani telefonan oynamak olurmu

Murat Emre
Ziyaretçi

Ben arkadaşımla şirket kurmak aynı işi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim