Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Olur mu?

33

Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Olur mu?

ets2multiplayerolurmumanset

Neden olsun ki?

Arkadaşlarınızla konvoy oluşturup sefer mi yapmak istiyorsunuz? Yanlış oyundasınız üzgünüm :(

GTA oyunlarını oynamaya devam edeceksiniz.

60′tan fazla şehirin bulunduğu bir oyunun günümüz şartlarına ve yapımcı şirketin yapısına bakarsak multiplayer – çoklu oyuncu modunun olması çok saçmadır.

SCS Software daha önce de açıkladığı gibi ETS 2 kesinlikle multiplayer olmayacaktır zaten böyle bir çalışmada yoktur.

Oyuncu toplulukları kendi aralarında multiplayer modu çıkarmaya filan çalışıyorlar. Çıkarırlar mı derseniz çıkarırlar ama beklediğiniz gibi olamaz. Bu sebeple multiplayr hayali kuracağınıza oyunun daha renkli olmasını düşünün trafikte dolaşan kamyonlar,motosiklet,otobüsler yeni çekiciler olabilir.

Çevre değişir aynı lojistik depolarına teslimat yapmayız. Binalar farklı olur.

Tabi bu ve bunların daha fazlası ileride çıkarılacak oyunlarda geçerli olacaktır.

Multiplayer olmazsa Online olur!

Evet Scania Truck Driving Simulator oyununda olduğu gibi

http://scaniadrivergame.com/en/leaderboard

bu bağlantıda göreceksiniz ki oyunu oynayanların puan tablosu var.

SCS Software’de ETS 2 için daha farklı bir sistem geliştiriyor.

Çok yakında yeni bir güncelleme yayınlanacaktır. Daha önce de yazdıklarımız gibi birçok yenilik gelecektir.

Her neyse multiplayer olayına geri dönelim.

Dediğim gibi kesinlikle olmayacaktır. Çok güzel olurdu biliyorum ama malesef :(

Bunun yerine geliştirilmesi gereken özelliklerden biri şirketimizde bulunan şoförleri haritadan takip edebileceğimiz bir sistemdir.

Bu özellik oyuna gerçekçilik katacaktır. ETS 2 kariyer sistemi oldukça ayrıntılı ve iyi tasarlanmıştır. Geliştirilmeyede devam edilecektir.

Oyunda satın aldığımız garajlarda şirket çekicilerini görebilmeliyiz. Girişte duran arabalar ya bizim olmalı ya da hiç olmamalıdır. :)

Multiplayer modunu aratmayacak zevk verecek bir oyun ortaya çıkarılmaya çalışılıyor.

Türkiye’de satışa sunulan Euro Truck Simulator 2 geçtiğimiz günlerde Aral Game stoklarını tüketti ve yeni oyunlar getirildi. Satışları çok iyi giden oyunu hala almadıysanız lütfen satın alın!

Her gün yeni modlar yapılır daha renkli hale getiriliyor. Multiplayer açığı sanal lojistikler ile kapatılıyor. Örneğin; https://www.worldoftruckstr.com/forum/forum-ets-2-sanal-sirketler

Oyunun haritası henüz tamamlanmamıştır. İrlanda,Portekiz ve Norveç kadar uzayacaktır. Yeni ülkeler, şehirler eklenecektir. Güncel kalmaya çalışılacaktır.

Multiplayer beklemeyin onun yerine açığı kapatacak çok güzel bir oyun gelecektir. Sürpriz :D

Herkese iyi oyunlar. Yazıyı bitirdiğimde saat 02.49′di. Bana iyi uykular…zzzzzzzz

Hasan ÖFKE – Simülasyon TÜRK www.simulasyonturk.com

33 YORUMLAR

    • Admin ne lur yap şu multipileyırı yoksa akadaşlar beni öldürecek cevap bekliyorum.

     Gönderiliş Tarihi:10.01.2012
     Cevap istenildiği zaman:11.01.2013

   • BURADA ÇIKMIŞ DİODUNUZ:Seether08 tarafından http://www.eurotruck2.com/forum/Konu-haber-ets-2-multiplayer-durum-guncellemesi.html ETS 2 Türkiye forumunda paylaşılmıştır.
    Merhabalar,ETS 2 MP haberi yayınlandı,
    #1 Durum güncellemesi
    Ocak 2013

    Yapımcılar ilk versiyon,ETS2′deki harika modlardan biri-Bir multiplayer modu için sıkı çalışıyor!
    Herkesi ilk beta’ya kadar mutlu tutmak için,aylık durum güncellemeleri olacak.İşte birincisi!

    İlk versiyon için bazı planlar :

    Çıkış tarihi
    Planlanmış çıkış tarihi bu yılın 2.bölümü (2013)

    Sunucular
    İlk versiyon için,sadece 1 global sunucu olacak.(Daha çok slot’a ihtiyaç olursa daha fazla sunucu bağlayabiliriz).Modlar devre dışı bırakıldı,multiplayer’la uyum sağlamalarının hiçbir yolu yok.AI (yapay zeka) trafiği devre dışı bırakıldı.(Çok fazla bant genişliği kullanmadan uyum sağlamasının yolu yok).

    0.1 versiyonunda ”LAN” özelliği eklenecek (Hamachi uyumlu),Oyunu ayarlamanız için ”Host LAN Game” opsiyonunu kullanmanız gerekiyor.Küçük bir ayarlama penceresi göreceksiniz,içeriği : oyunun adını değiştir,modları kabul et/devre dışı bırak (oynayacağınız oyuncuyla aynı modların olması gereliyor) ve şifre kutucuğu (şifresiz bırakmak için boş bırakın).

    Oyun dünyası uyumlu olacak,herkes aynı zamana,güne,havaya (güneş yağmur vs…),trafik ışığına sahip olacak.

    Profiller
    ETS2MP web sitesine kaydolduğunuzda,”Senin sürücülerin” gibi bir bölüme erişim sağlayacaksınız.Oyuna başlamak için en az 1 tane sürücüye sahip olmalısınız.En fazla 2 sürücüye sahip olabilirsiniz.Yeni bir sürücü oluşturursanız onun profile veritabanına kaydolacak,-endişelenmeyin- sizin profiliniz silinmeyecek/yenisiyle değişmeyecek.Bütün profil verisi bilgisayar hafızanıza kaydolacak ve orada kalacak.Sunucumuzdan çıktığınızda bütün sunucu verileri bilgisayarınızdan silinecek ve veritabanımza kaydedilecek.Bir sonraki girişiniz için aynı işlemler tekrarlanacak.Profilinizi web sitemizde veya oyun içinde değiştirebilirsiniz.Aynı zamanda diğerlerinin profillerini gezebilirsiniz.

    Şirketler
    Modda aynı zamanda şirketler olaca.Katıldıktan sonra,yanlız sürebilirsiniz ve zaten var olan şirketlerde iş arayabileceksiniz-ilk yolu sitemizdeki ”İş” bölümüne başvurmak veya oyun içinde iş kurumuna girmek.

    Uyumak
    Singleplayer’daki gibi belli sürelerde uyumanız gerekecek.Sürücünüz uyuduğunuzda,10 dakika oyun dışı kalacaksınız.Bu süre içinde diğerlerinin profillerini gezebilirsiniz.10 dakikadan sonra sürmeye devam edebilirsiniz.

    CB-radyo
    Bütün kamyoncular CB-radyoya sahiptir.Diğerleriyle bir kulaklıkla veya yazı yoluyla konuşabilirsiniz.CB-radyo sadece birkaç mil etki alanına sahiptir ve yakındaki kamyonlar bu mesajları okuyabilir/duyabilir.Gerçek hayatta olduğu gibi.Bazı diller için özel kanallar olacak,PL,ENG gibi.

    Harita
    O anda online olan bütün sürücüler haritada görülebilir.

    Çeviriyi yapan ferevon a Teşekkür ederiz.Alıntıdır : http://ets2mp.com/showthread.php?tid=121

 1. Neden olmasın ? Bence oyun yok satar..Multiplayere ait bir map yapılabilir Tek şehir olarak..Clan gibi şirkette olabilir oyun dahada güzel olur..Misal bi tır bi tıra çarptığında 1 veya 2dk ceza alır böylece oyunun tadı kalır yada.Online tırlar birbirinin içinden geçer..

 2. Multiplayer Seçeneği Olsaydı Oyunda Çok Lag Olurdu Birde Bu Kadar Oyuncu Oldumu Satın Alınca Şirket ve Tanışanacak Yük Zor Bulurdurk Birde Hergün Oyunu Bakıma Almaları Gerekirdi En iyisini Yapmışlar Belki Euro Truck 3 Çıktığında Umuyoruz ki Olur..

 3. Multiplayer olsaydı çok güzel olurdu bence saçma diyenler yanlış düşünmüş örneğin bir şirket kurup oraya gerçek insanları almanın keyfi bir başka olurdu :)<<<<<

 4. olsa iyi olurdu ama elbetteki olması çok zor ve sakıncalıdır.bukadar detaylı bir oyunda bi düşünün kaç kullanıcısı olur mesela aynı arabayı kaç kişi sürecek milyonlarca kişi yapar bu oyunu açamayız bile.bu çok detaylı ve özel bir çabayı gerektirecek maliyetli bir iştir.ancak ilerki dönemlerde firma bu oyunun kullanıcı durumu ve kazancına göre öyle bir çalışmaya girebilir yani ETS3 yada ETS5 VS gibi sonraki sürümlerde denenebilir.ama enazından şu güncelleme içine sahip olduğumuz araçları trafikte görebilme ve garajımızda yanyana saklama olanağı geliştirselerdi iyi olurdu.

 5. “ARİF”bukadar detaylı bir oyunda olmaz demişsinde adamlar warz diye multiplayer oyun yapmış ETS den kaç kat daha fazla detay olan bir oyun ama adamlar yapmış (NOT:Gavur yapıyor hacı :D)

 6. admin tırım cok hasarlıydı tırımı sattım. ve sonra galeriden başka tır almaya calıstım ama galeri git dedigimde mesala volvo galeresini seciyorum girerken hata veriyor oyundan atıyor. Oyunda baya iilerlemiştim 🙁 bunun bi çarsei var mı? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. başarılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here