Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Modu Bilgileri #1

22
Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Modu Bilgileri  #1
mpmodinfo1manset
Seether08 tarafından https://www.worldoftruckstr.com/forum/Konu-haber-ets-2-multiplayer-durum-guncellemesi.html ETS 2 Türkiye forumunda paylaşılmıştır.
Merhabalar,ETS 2 MP haberi yayınlandı,

#1 Durum güncellemesi
Ocak 2013

Yapımcılar ilk versiyon,ETS2’deki harika modlardan biri-Bir multiplayer modu için sıkı çalışıyor!
Herkesi ilk beta’ya kadar mutlu tutmak için,aylık durum güncellemeleri olacak.İşte birincisi!

İlk versiyon için bazı planlar :

Çıkış tarihi
Planlanmış çıkış tarihi bu yılın 2.bölümü (2013)

Sunucular
İlk versiyon için,sadece 1 global sunucu olacak.(Daha çok slot’a ihtiyaç olursa daha fazla sunucu bağlayabiliriz).Modlar devre dışı bırakıldı,multiplayer’la uyum sağlamalarının hiçbir yolu yok.AI (yapay zeka) trafiği devre dışı bırakıldı.(Çok fazla bant genişliği kullanmadan uyum sağlamasının yolu yok).

0.1 versiyonunda ”LAN” özelliği eklenecek (Hamachi uyumlu),Oyunu ayarlamanız için ”Host LAN Game” opsiyonunu kullanmanız gerekiyor.Küçük bir ayarlama penceresi göreceksiniz,içeriği : oyunun adını değiştir,modları kabul et/devre dışı bırak (oynayacağınız oyuncuyla aynı modların olması gereliyor) ve şifre kutucuğu (şifresiz bırakmak için boş bırakın).

Oyun dünyası uyumlu olacak,herkes aynı zamana,güne,havaya (güneş yağmur vs…),trafik ışığına sahip olacak.

Profiller
ETS2MP web sitesine kaydolduğunuzda,”Senin sürücülerin” gibi bir bölüme erişim sağlayacaksınız.Oyuna başlamak için en az 1 tane sürücüye sahip olmalısınız.En fazla 2 sürücüye sahip olabilirsiniz.Yeni bir sürücü oluşturursanız onun profile veritabanına kaydolacak,-endişelenmeyin- sizin profiliniz silinmeyecek/yenisiyle değişmeyecek.Bütün profil verisi bilgisayar hafızanıza kaydolacak ve orada kalacak.Sunucumuzdan çıktığınızda bütün sunucu verileri bilgisayarınızdan silinecek ve veritabanımza kaydedilecek.Bir sonraki girişiniz için aynı işlemler tekrarlanacak.Profilinizi web sitemizde veya oyun içinde değiştirebilirsiniz.Aynı zamanda diğerlerinin profillerini gezebilirsiniz.

Şirketler
Modda aynı zamanda şirketler olaca.Katıldıktan sonra,yanlız sürebilirsiniz ve zaten var olan şirketlerde iş arayabileceksiniz-ilk yolu sitemizdeki ”İş” bölümüne başvurmak veya oyun içinde iş kurumuna girmek.

Uyumak
Singleplayer’daki gibi belli sürelerde uyumanız gerekecek.Sürücünüz uyuduğunuzda,10 dakika oyun dışı kalacaksınız.Bu süre içinde diğerlerinin profillerini gezebilirsiniz.10 dakikadan sonra sürmeye devam edebilirsiniz.

CB-radyo
Bütün kamyoncular CB-radyoya sahiptir.Diğerleriyle bir kulaklıkla veya yazı yoluyla konuşabilirsiniz.CB-radyo sadece birkaç mil etki alanına sahiptir ve yakındaki kamyonlar bu mesajları okuyabilir/duyabilir.Gerçek hayatta olduğu gibi.Bazı diller için özel kanallar olacak,PL,ENG gibi.

Harita
O anda online olan bütün sürücüler haritada görülebilir.

Çeviriyi yapan ferevon a Teşekkür ederiz.Alıntıdır : http://ets2mp.com/showthread.php?tid=121

 

ETS 2 Türkiye www.eurotruck2.com

ETS 2 Forum www.eurotruck2.com/forum

22 YORUMLAR

  1. eğer cıkarsa bu mod gidip orjinal alıcam multiplayersiz oyunlar güzel değil sıkılıyor insan biyerden sonra sabırsızlıkla bekliyorum

    • unsupported game version detected to play ets2mp you need to have ETS2 1.10.1.17s (steam release) aynen böyle yazıyor arkadaşlar yardım lütfen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here