Euro Truck Simulator 2 “Mod Yöneticisi” Özelliği Hakkında

0

Euro Truck Simulator 2 “Mod Yöneticisi” Özelliği Hakkında

Modlar artık düzene giriyor! Karmaşaya çöp sitelere son!

 

World of Trucks haber bültenin ilkinde Euro Truck Simulator 2 için Mod Yöneticisi özelliği duyurulmuştu. Buradan World of Trucks Haber Bülteni #1 okuyabilirsiniz. Euro Truck Simulator 2’nin yeni özelliğine yakından bakalım!

ETS 2 Mod Manager!

SCS Software, Euro Truck Simulator 2 için bir mod yöneticisi üzerinde çalışıyor ve yakında oyuncularına sunacak. Ardından ise Steam Atölye desteğini resmi olarak ekleyecekler. Aşağıda resmi açıklama ve onun altında diğer bilgiler yer alıyor.

Resmi açıklama;


 

Topluluğun geribildirimlerinden esinlenerek hazırlanan Mod Yöneticisi tanıtıldı. Bunun “rastgele” yeni bir özellik olduğu vurgulanıyor. Bunun dışında bu tarz başka özellikler de var. Şu an yeni bir oyun penceresi üzerinde çalışılıyor. Mod kullanıcılarının ve yaratıcılarının hayatlarını daha organize ve yönetilebilir yapmaları gerekiyor. Bir Mod Yöneticisi

Mod Yöneticisi oyun için yayınlanan modları düzenlemenize yardımcı olacak. Bu oyuncuların mod kaynaklarının bir arada olmasını sağlayacak. Gelecekte ayrıca dünyanın en iyi mod dağıtım kanallarından biri olan Steam Workshop/Atölye entegrasyonu planlanıyor. SCS oyunları için daha önce SCS Blender Tools yayınlanmıştı. Mod Yöneticisi gelecekteki düzenli ücretsiz güncellemelerin birinde çıkacak.


 

World of Trucks bülteninde yayınlanan resmi ekran görüntüsü

world-of-trucks-bulten-mod-manager-ets2

Steam Workshop Desteği (Atölye)

Popüler oyunların çoğu bu desteği kullanarak oyuncularına daha düzenli bir şekilde mod paylaşımını sağlıyor. ETS 2 oyuncuları bu sistemle mod çalışmalarını kolayca ve profesyonel bir hizmetle diğer oyuncularla paylaşabilecekler. Modlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz. Direkt mod yapımcısıyla iletişim de cabası diyelim. Steam Workshop desteği Euro Truck Simulator 2 için artık önem arz ediyor.

Mod paylaşımında Steam Workshop zorunlu değil. İster bağımsız isterseniz de her ikisini veya sadece Steam atölyesini kullanabilirsiniz. Bunla ilgili ayrıntıların gelmesi bekleniyor.


 

Bu görüntü ise ETS2 geliştiricisi Tomas Duda’nın Twitter hesabından önderildi. ETS2MP ile tanıdığımız RootKiller şu an ETS 2 Mod Manager üzerinde çalışıyor. Bizi nelerin beklediğiniz ayrıntılı olarak bu görselden anlayabilirsiniz. (Ördek Tomas için :D)

ets2-mod-manager-rootkillerdev

 

Bu sistemin faydası tartışılamaz derecede! 1.3 güncellemesiyle oyuna profil düzenleme ekranında mod aktifleştirme gelmişti. Bir adım ileriye taşıyan bir özellikti. Bununla mod yapımcılarının işi daha da kolaylaşacak. Euro Truck Simulator 2 modları hak ettiği kaliteye ulaşacak 🙂

Steam Workshop desteği yanında World of Trucks ile de gün geçtikçe bütünleşen bir yapı var. World of Trucks’ın bir parçası olacağı belli. Arkadaşının kullandığı moda kolayca ulaşmak harika olur!

Herkes için kolay mod paylaşımı!

Bu süreç nasıl işleyecek?

Hala geliştirilen bu özellik belirtilene göre başlangıçta normal bir mod yöneticisi olarak yayınlanacak. Bu süreç kapalı, açık beta olarak işleyecektir. Tamamen yerine oturduğunda Steam Atölye desteği için güncellemeler başlayabilir.

Saygılarımızla…

SimülasyonTÜRK

ETS 2 için www.eurotruck2.com

 

Kimler neler demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz