Euro Truck Simulator 2 Lastikler ve Tekerlekler Hakkında Her Şey

21

Euro Truck Simulator 2 Lastikler ve Tekerlekler Hakkında Her Şey

Lastik sınıflandırması ve aşınması 1.22 güncellemesiyle geliyor!

 

SCS Software, Euro Truck Simulator 2 için yakında çıkacak olan 1.22 güncellemesinin özelliklerinden birini bugün tanıttı. Daha önce bu yazıda duyurulan lastik aşınması ve sınıflandırılma özelliği nihayet geliyor.

Gerçek Avrupa düzenlemelerinden esinlenilerek oyuna uyacak bir şekilde gerçeği adapte etmeye çalışmışlar. Tüm lastikler artık üç parametrelere dayalı olarak sınıflandırılıyor: yakıt verimliliği, ıslak yol tutuşu ve gürültü seviyeleri. Oyunda hesaba lastik özellikleri gelecek. Böylece gerçek hayattaki lastik sınıfları oyun içi davranış ile gelecek.

“Elbette uzun aşınma süresi ve hasar durumu lastik kalitesini düşerecek” şeklinde açıklıyorlar.

ETS2_tyre_grading_001

ETS 2’de artık farklı lastik boyutları da desteklenecek. Orijinal oyunda bir lastik kendi adıyla anılacaktır. Orijinal lastik boyutlarını destekleyerek simülasyonu zenginleştiriyorlar. Yani boyutları adlandırma kuralı ekleniyor.

Lastikleri yeniden ele alırken, modlama topluluğu ve modifiye için lastik boyama desteği eklediler. Tabii bu özellik her lastikte farklı şekilde yapılıyor. Lastiğin boyutu tasarımı el verdikçe belirlenmiş parçaların renklendirmesini yapabileceksiniz. İsim, logo gibi şeyler etki edecektir. Bunun oyun içi desteği de oldukça rahat bir renk seçici ile ayarlayabilirsiniz.

ETS2_tyre_colored_002

Bu özelliklerin test aşamasına girmek üzereler. Her zamanki gibi final sürümünden önce Steam açık beta sisteminde oyunculara sunulacak.

Önümüzdeki süre içerisinde orijinal lastik üreticisi markaların DLC’si geliyor. Bununla lastik tercihiniz büyük ölçüde genişletilebilir olacak. Yani yeni lastikler!

ETS2_michelin_scania_003


 

Michelin lastikleri lisanslanmış görünüyor. DLC olarak sunulacağı için ücret talep edilebilir. Tabii bunun için bir açıklama henüz yok.

Lastik aşınma sistemi böylece 1.22 güncellemesiyle oyunculara sunulacak. Büyük ve önemli bir özellik. Artık yoldaki sudan bile lastiklerimiz doğru olarak etkilenecek. Bu simüle edilen en iyi özelliklerden biri.

1.22 güncellemesi test aşamasında girmiş tam tarih verilmese de çok yakın!

Güncellemeyi ve bu özellikleri merakla bekliyoruz. Çıktığında ayrıntılı incelemeler kanalımızda olacak 🙂

Takipte kalın!

 

Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

Kimler neler demiş?

21 Yorum - "Euro Truck Simulator 2 Lastikler ve Tekerlekler Hakkında Her Şey"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Aga
Ziyaretçi

dorselere dingil kaldirma gelmedi yine?

Kadir
Ziyaretçi

Scs ile bir şekilde iletişime geçebilseydim herşeyden önce Man ve Daf E5 çekicilerinin orjinal motor seslerinin kaydını alınması hakkında bir görüş bildirmek isterdim 🙁 Lisanslılar ama Sadece görüntü 🙁 🙁

Bedri Emre
Ziyaretçi

Yani lastik ve tekerlek güncellemesi para ile mi olacak yoksa ücretsiz güncelleme ile mi ?

ersin
Ziyaretçi

bu cift droseler ne Zaman cikacak peki bir bilginiz var mi gecen sene yayinlanmisti daha halen cikisini bekliyoruz kacagin yayinlanmis oldugu cift drose

Can Berk
Ziyaretçi

Abi Niye herşeye para istiyorlar

Muharrem
Ziyaretçi

Sence

caglar
Ziyaretçi

Bu kadar beleşçi bir millet olmuşuz vay halimize, o adamlar da para kazanacak değilmi ayrıca bu oyunu güncellemeyip ets2 çıkarabilirlerdi !!

Semih Öztürk
Ziyaretçi

Ets 2 ztn 3 senedir var kardes

caglar
Ziyaretçi

ETS3 yazacaktım…

faruk
Ziyaretçi

admin kardeş hala gaza tam yüklenince ve gazı bırakınca oluşan devir boşluğunu yapamadılar yok mu bilen anlayan biri dip gaz yapıyon örneğin devir 2000 devirde de gazı bırakıyon 1600 devire e düşüyo bu boşluğun sebebi ne ??

faruk
Ziyaretçi

arkadaşlar yok mu soru mu cevaplıcak biri ….

♦ Özgün ♦
Ziyaretçi

Bunlar da iyice paragöz oldular haa oyuna veriyoz 40 tl kabin şeysine veriyoz, paint şeysine verioz, veriyoz da veriyoz arkadaş lastikten bile para mı alıcaklar şimdi.!! Zaten bu aşınma olayının olmaması büyük eksiklikti bir de para haa 1.22 güncellemesi gelene kadar oynamıyorum !

FATİH B
Ziyaretçi

arkadaşım ben bu oyunun lisansını alcamda DLC paketinedemi para weriyosun yoksa nasıl yapim yani

Deniz Ozan
Ziyaretçi

Bence MAN Euro 6 falan da gelmeliydi. Oyunda bir Man ın tek bir model tırı var euro 6 gelmeli bence. Bide renkli ızgara da olabilir (tüm tırlar).

mehmet çalış
Ziyaretçi

1.22 güncellemesi çıktımı steam sürümüm varda otomatik güncellemiyo heralde ayarlara felan baktım otomatik güncelleme seçili yani oyunu hep güncel tut seçili

Metehan
Ziyaretçi

Ya herşeyi paralı yapıyolar oyunu aldık harita dlc lerini aldık bide lastiğemi para verecez.insanı torente yönlendirmiyo değiller…

wpDiscuz