Ana sayfa Haberler Euro Truck Simulator 2 – 1.32 Güncellemesi

Euro Truck Simulator 2 – 1.32 Güncellemesi

20

Euro Truck Simulator 2 – 1.32 Güncellemesi

Kişisel dorse sahipliği, yenilenen Almanya haritası, yepyeni ışıklandırma sistemi ve dahası bu güncellemede!

Sabırsızlıkla beklenen ETS 2’nin 1.32 güncellemesi açık beta olarak yayımlandı. Önümüzdeki birkaç gün içinde ise ATS için yayımlanacak. SCS Software oyuna çok büyük özelliklerin eklenmesi nedeniyle açık betayı çok daha erken toplulukla paylaşma kararı almış. Bu sebeple çok daha fazla geri bildirime ihtiyacı var. Bu yılın en büyük güncellemesi diyebiliriz. Bazı biilinen sorunlar üzerinde çalışılıyor. Çok daha büyük hatalar gizlenmiş olabilir topluluktan bunları keşfetmelerini rica ediyor. Birçok mod bu beta güncellemesinde devre dışı kalıyor, sorun yaratıyor. Bu nedenle betayı kullanmak profilinizde sorun yaratabilir. Başka bir profil oluşturarak da test edebilirsiniz. Dikkatli davranmanız lazım. Bir kamyon dolusu özellik olunca bunlar gayet normal….

Kişisel dorse sahipliği özelliği bu güncellemede eklenen ilk büyük eklenti oluyor. SCS Software stüdyosunda sadık ve disiplinli bir takım bu özellik üzerinde bir yıldan uzun bir süredir çalışmış. Artık römorklar hem oyuncu hem de şirketinizin şoförleri için satın alınıp, boyanabilir, yapılandırılabilir. Yani garajınızda bir römork bırakıp daha sonra bulamadığınız şaşırmayın çünkü şoförlerinizden biri ona ihtiyaç duymuş olabilir. Tabii sadece kendinize almadıysanız bu durum geçerli oluyor. Kısaca filonuzdaki çekicilerin şoförleri yine garajınızda bulunan türlü türlü dorseleri aldıkları işe göre otomatik olarak bağlayıp yola düşüyor. Bunu değiştirebiliyorsunuz.

Bu özellik üzerinde çalışılırken araç takımı ayrıca eski römorkları kişisel dorse sahipliği için yeniden tasarladı. Ayrıca B-double römork türü getirildi ancak bu dorse türünün kullanımı bazı bölgelerle sınırlı. Ve elbette kişiel dorse sahipliği için bu güncelleme son değil çünkü hala aktarılması gereken birkaç römork sınıfı ve yenilenmesi gereken modeller var. Bunun tamamlanması sıkı çalışma ile birkaç ayı bulacak.
Kişisel dorse sahipliğinin gelmesi ile birlikte oyunun ana menüsünde yepyeni simgeler eklendi. Bu yeni özelliklere uyum sağlamak için UI yeniden tasarlandı.
Kullanıcı arayüzü değişiklikleri ve eklentiler elbette burada bitmiyor. Dorse yönetimi ve var olan şirket yönetimi ekranları da yeni özelliğikler için elden geçirildi. Ayrıca kullanıcı arayüzü kodlarının sRGB renk uzayındaki renk gradyanlarıyla nasıl çalıştığını gözden geçirmişler ve yeniden kalibre ediip, font netliğini, renk algısını iyileştirmeye karar vermişler.

İkinci büyük haber ise ETS 2 oyun dünyasının eski parçalarının yenilenmesi elbette. İlk etapta Almanya’nın kuzey kısmındaki yol ağı yenilendi ve tüm Almanya şehirleri güncellendi. Toplamda şu an 4 Almanya şehir tamamen yıkılıp yeniden inşa edilmiş.

Scania 2016 çekicileri artık AI(yapay zeka) trafiğinde dolaşacak ve Södertälje’da bulunan fabrikadan da taşınabilecek. Ayrıca AI trafik araçlarına dorse kablolaları da eklendi. Bu isteğe bağlı bir seçenek performans sorunu yaratmaması için kapatılabiliyor.

ETS 2’de ışıklandırma sistemi yeniden düzenlendi ve American Truck Simulator’da gece-gündüz döngüsü sistemi ile senkronize edildi. Ayrıca çevre ve hava çeşitliliğini artırmak için daha fazla gökyüzü grafiği planlanıyor.

Programlama takımı ise kod ve verilerde bazı değişiklikler yaparak işleme hızını artırmayı hedeflemiş. SCS bazı senaryolarda daha iyi kare hızı(FPS) alınabildiğini belirtiyor. Ancak oyuncu topluluğunda test edilmesi farklı olacak o yüzden geri bildirimlere ihtiyaçları var.

Gerçek dünyadaki olaylar ve değişiklikleri yansıtmaya devam ediyorlar. Bu nedenle Fransa’daki bazı yollarda hız sınırı 80 km/s yapılarak düşürüldü. Ve son olarak ise otomatik el freni özelliği varsayılan olarak devre dışı bırakıldı. Oyun içi seçeneklerde bunu ayarlayabiliyorsunuz.

Bu güncellemenin açık beta sürecinde olduğunu hatırlatalım bu nedenle birçok hata olabilir. Geri bildirimleri resmi forumdaki bu bölümde bildirebilirsiniz.

Eğer 1.32 güncellemesinin açık betasına katılmak istiyorsanız;

Steam Oyun Kütüphanesi > Euro Truck Simulator 2 sağ tık Özellikler penceresini açın BETALAR sekmesine gelin. public_beta – 1.32 public beta seçin. Şifre girmenize gerek yok. Otomatik olarak güncelleme çıkacak onu yüklemeye başlayın.

 

DEĞİŞİKLİK LİSTESİ:

 • Kişisel dore sahipliği eklendi (daha fazlası burada)
 • Kapsamlı Kullanıcı Arayüzü değişiklikleri (Ana menü, şirket yönetim ekranları, araç&dorse galerileri ve diğerleri)
 • İş filtreleri yeniden tasarlandı
 • Bazı eski römorklar tamamen yenilendi.
 • AI trafik için Scania 2016 eklendi
 • B-double römork türleri eklendi.
 • Almanya haritasının bir kısmı güncellendi (daha fazlası için)
 • Işıklandırma iyileştirmeleri yapıldı(ATS ile senkronize)
 • AI(yapay zeka) kamyonları için güç ve hava hortumları eklendi.(İsteğe bağlı seçilebilir)
 • Renderlama(işleme) hızlandırıldı
 • Otomatik el freni için seçenek getirildi artık varsayılan olarak kapalı olacak(ışınlandığında, oyuna girdiğinde otomatik el freni çekiliyordu)
 • Fransa’nın bazı yollarında hız sınırı 80 km/s yapıldı

MOD UYARISI:

 • Dorse kargo mantığı tamamiyle yeniden tasarlandı(yük verileri, römork verileri, ekonomi ve benzer veriler).

 

SimülasyonTÜRK kanalında video Pazartesi yayımlanacak. Tatil nedeniyle bu hafta haber akışı yavaşladı.

ETS 2 – 1.32 güncelleme konusu için buraya

SimülasyonTÜRK

20 YORUMLAR

 1. inş şu oyundan atma sorunu çözülmüştür yolda giderken dorse kayboluyor yada tır bizim değilse birde ana menüye atıyor savede kayboluyor

 2. Merhaba, dün gece gelen 1.32.2.27 güncellemesi ile kayıtlı oyunda kilitleme yeni oyun açıncada aracı yapılandırdığında yine kilitleme ve donma söz konusu, bilgisi olan destek olabilir mi?

 3. oyunun anasını sk.sorunlar devam ediyor aydınlatmanında berbat etiniz insanı nefret etirdiniz oyundan

 4. benim oyun güncelen medi silip tekrar yükledim steam den nasıl yapa bilirim 1.32 bilen varsa yardımcı olabilir mi

 5. selam 1.32 güncellendi ama hala tanker gibi dorseleri şahsi dorse olarak seçemiyoruz nedendir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here