Euro Truck 2 ve American Truck Simulator’ın Gelişmiş Dorse Bağlantısı Tanıtıldı [Video]

11

ETS 2 ve ATS’nin Gelişmiş Dorse Bağlantısı Tanıtıldı [Video]

SCS Software merakla beklenen özelliği sonunda duyurdu.

Advanced Trailer Coupling/Gelişmiş Dorse Kavraması

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator‘ın yaklaşan yeni oyun güncellemesinde yeni bir özellik geliyor. Gelişmiş dorse bağlantısı! Aşağıda videoda görüldüğü gibi artık çekici ve dorsemiz gerçekçi bir şekilde bağlanacak.

 

Bu yeni özellik opsiyonel yani isteğe bağlı olarak gelecek. Oyun ayarlarında bir seçenek bulunacak. Sıkı oyuncular bu özellik sayesinde dorseyi çekiciye daha gerçekçi bir şekilde bağlayabilecek. Tabii bu biraz da sürüş yetenekleriyle alakalı bir durum 🙂

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi oyuna kingpin(king pimi-dorsenin çivi gibi duran yeri) ve fifth-wheel denilen TIR Tablası(beşinci teker) adında gerçekçi bir özellik geliyor. Artık çekicinin tablasını dorsenin tam altına getireceğiz. Takılırken öncelikle dorse ayakları animasyon şeklinde kalkacak ve TIR tablasına girecek kilitlenecek. Tamamen fiziksel çarpışma simülasyonu özelliği var. Gerçek kamyon şoförlerinde olduğu gibi.

Acemi oyuncular için elbette bunu kapatabilecekleri bir seçenek var.

Bunun dışında oyunda bulunan birkaç dorseye görsel bir tedavi yapıldı. Römork iniş takımı animasyonlu bir şekilde kalkıp iniyor.

 

🙂 Bir özellik daha var. SCS Software keskin gözlerin dikkat etmesi gereken yeni bir özelliğin Euro Truck Simulator 2 için yaklaştığını videoda gösteriyor. Bu yeni özellik bir modifikasyon! ETS 2’de yeni gelecek olan güncellemeyle Scania markasına yeni modifikasyonlar; özel ızgara, çamurluk ve rozet geliyor. ATS için ise Sineklik ve Güneşlik modifiye parçaları eklenecek.

  • ETS 2 için 1.24
  • ATS için 1.3

Yeni güncellemeler önümüzdeki birkaç hafta içerisinde açık beta olarak oyunculara sunulacak. Diğer duyurulan özellikler bu konuda belirtilmişti; ETS 2 ve ATS’nin Yeni Güncellemesi: World of Trucks Geliştirmeleri ve Diğerleri

 

 

SimülasyonTÜRKWorldofTrucksTR.com

11 YORUMLAR

  1. Kaptan Demir – Aslında onun da bu özellikle beraber gelmesi lazım. Eminim yapmışlardır, bekletiyorlar işte) Yavaş yavaş sürüyorlar, merak içinde kalalım, acaba şu özellik olacak mı,acaba bunu da yaparlarmı)) her güncelleme de böyle ufak şeyleri yaparlarsa bi 5 seneye dolar oyun.Ne yapalım bizi de mecbur bırakıyorlar. Nede olsa bu alanda en iyileri. Pazarlamayı da iyi becermiyorlar değil)

    • Onu da yakın zamanda getirecekler 🙂 Ama modu hakkında pek bilgi yok modlamayla da yapılabilir aslında sonuçta çekicilerde var ama kimse uğraşmaz bilemiyoruz izin de olmayabilir dorse ve çekici çalışma mantığı farklı bunda olduğu gibi ayaklar kalkar tye basınca dingil de kalkar o yüzden SCS’yi beklemek gerekiyor bazı konularda onların sistemi getirip ayırması gerekiyor.

  2. Yaw bunlarla uğraşana kadar ver bize bizim dorsemizi bizde rahat edelim sizde yaw…ne uğraştırıyorlar bizi yok dingilmiş yok kalkıcakmış falan ver abi bizim kendi dorsemizi biz indirmesinide kaldırmasınıda yaparız 🙂 Ya tamam bi yandan ellerine sağlık ben her zaman yaptıkları işi tebrik ediyorum ama BİZ ŞÖFÖRLER KENDİ DORSEMİZİ İSTİYORUZ SCS SOFTWARE BİZE BİZİM BİZE HAS OLUCAK DORSEMİZİ VER ARKADAŞ 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here