Euro Truck 2 & American Truck Simulator Oyunlarına Direct X 11 Desteği Ne Zaman Gelecek?

0
Euro Truck 2 & American Truck Simulator Oyunlarına Direct X 11 Desteği Ne Zaman Gelecek?
Hepiniz merak ediyorsunuzdur Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator‘ın ne zaman Direct X 9 sisteminden kurtulup Direct X 11 desteğine geçeceğini! Son gelen haberlerde bununla ilgili bir açıklama yapıldı. Polonyalı yayıncıların ziyaretinde SCS Software, DX11 sistemini önümüzdeki 2 yıl içinde uygulayabileceklerini belirtmiş. Yani en az bir yada bir buçuk yıl aşağı yukarı ETS 2 ve ATS oyunları DX9 ile çalışmaya devam edebilir. Teknik bir konu olduğundan yorum yapmamak gerek. Oyun motoruna DX11 desteğinin kazandırılması ve bu süreçte oyunların DX11 sistemine uyarlanması gerekir. Bu uyarlamaların yapıldığı haberleri geliyordu zaten. Yani açıklama henüz ayrıntılı değil sadece bir bilgi paylaşılmış.SCS Software emin olmadan tamamlamadan tarih vermiyor.
SCS Software oyun motoru: Prism3D
SCS Software oyun motoru: Prism3D
Direct X 12, Windows 10 ile gelmişti. DX11 ve DX12 arasında çok bir fark yok(kısa sürede destek gelebilir anlamında). Ama DX9 ve DX11 arasında dağlar kadar fark var. Hala eski yöntemlerle oyunun geliştirilmesi hem geliştirici takımını yoruyor hem de zaman kaybı yaratıyor. Bu da oyuna hızla daha fazla özellik ekleyememelerine neden oluyor. DX11 desteği geldiğinde gözle görülür performans artışı yaşatacak yani FPS’nin artması demek. Görsel anlamda değişiklik bundan sonra başlayabilir.
Arizona DLC - Fotoğraf: DarWen(Serkan Kor)
Arizona DLC – Fotoğraf: DarWen(Serkan Kor)
SCS Software birçok proje üzerinde çalışıyor. Bir yandan da oyun motorunu geliştirmek yeni özellikler kazandırmak oldukça yoğun bir tempo demek. Çoğu kişi yapımcı firmayı ağır bir şekilde eleştiriyor. SCS Software arka planda o kadar çok işle uğraşırken “hiçbir şey yapmıyorlar, çalışmıyorlar” yaftasını yapıştırmak adil değil.
Yakın zamanda artık bulundukları ofise sığmamaya başladıklarını açıklamışlardı. Çalışan sayısını 60 kişinin üzerine çıkararak ekibi büyüttüler. Yeni bir ofis ekibin daha da büyümesi ve projelerin hızlandırılması demek.
Sonuç olarak Direct X 11 desteği ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler olmamasına rağmen ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapılmış oldu. Yine de SCS Software’ın kesin açıklamalarını beklemekte fayda var. Verilen tarih çok geç gelebilir ama tekrarlayalım ortada yazılı açıklama yok. Bu nedenle fazla kurcalamamak gerekiyor. Her şeyin çok daha hızlı şekilde gelişmesi dileğiyle… 🙂

Kimler neler demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz