ETS 2 ve ATS’nin Yeni Güncellemesi: World of Trucks Geliştirmeleri ve Diğerleri

1

ETS 2 ve ATS’nin Yeni Güncellemesi: World of Trucks Geliştirmeleri ve Diğerleri

ETS 2 ve ATS için yeni büyük güncelleme resmen duyuruldu.

American Truck Simulator ve World of Trucks Entegrasyonu Hakkında

SCS Software yeni blog yazısıyla her iki oyun için de şu an geliştirilme aşamasında olan büyük güncellemeyi ve özelliklerini duyurdu. Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için bir dizi iyileştirme içerecek olan güncellemeyle haritanın genelinde düzenlemeler yapılıyor, AI(yapay zeka), vites geçişlerinin kodları geliştiriliyor.

Ayrıca Kickstarter‘da kapmanyayla başlatılan SKRS şanzıman vites topuzu sistemi desteği getiriliyor. CSIO Teknolojileri tarafından sıkı oyuncular için tasarlanan bir vites sistemi var. Bunu Thrustmater TH8RS,TH8A ve Logitech G25, G27, G29 gibi direksiyon setlerinde kullanabiliyorsunuz. Gerçek 18 vites özelliğine sahip. American Truck Simulator için uzun süre önce Kickstarter’da kampanya başlatılmıştı. Gerçekçilik arayan sıkı oyuncular için 18’li vites kutusu;

CSIO's SKRS 18 Speed USB Shift Knob

Gelişmiş dorse bağlantısıyla ilgili açıklama daha sonra yapılacak.

Yaklaşan bu güncellemede World of Trucks sözleşmeleri de geliştiriliyor. Online işler daha önce ETS 2’ye gelmişti ama sadece ana haritada kullanılıyordu işte bu sistemler özel sunucularda geliştirildi ve oyunculara Amazon sunucuları üzerinden sunulacak. Sunucuların yoğun olması, veri trafiği sorunları gibi problemleri çözebilmek için her şeyin tek çözümü bulut depolamasına geçmek zorunda olduklarını fark etmişler. Bu değişiklik birkaç darboğaz özellikleri ve World of Trucks’a bağlanırken sinir bozucu olan bekleme sürelerini çözüyor.

World of Trucks üzerinden alınan bu paralel/online işler artık her iki oyunun da tüm haritasında geçerli olacak. Şu an American Truck Simulator’da online işler desteği yok işte bu gelecek olan güncellemeyle aktif olacak ve tüm DLC’lerde geçerli olacak. Tabii doğal olarak Euro Truck Simulator 2’nin de harita DLC’leri için geçerli.
SCS ekibi Sözleşmelerin müşterii kısmını geliştirmiş, oyundan artık doğrudan iş almak mümkün olacak. Yani Alt-Tab tuşlarına basarak internet tarayıcısını açmanıza artık gerek kalmıyor. Bu Serbest Yük piyasası deneyimini standart oyunda daha rahat ve akıcı yapacak. Ayrıca kolayca oyun dünyasındaki tüm işleri görebileceksiniz. Böylece seçim yapmak basit olacak. Ama tabii dorseyi(treyler) teleport(ışınlama) yaparak alamayacaksınız.

World of Trucks’da bölgesel ayarları da tanıtılıyor. Yani lokasyonunuz için birimleri ayarlamak mümkün olacak

SCS ekibi şu an ne yapıyor?

Yaklaşan bu güncellemeler için “code freeze” adı verilen kod dondurma işlemlerini kapalı beta sürecinde yapıyorlar. Hatalar düzeltiliyor, yeni özelliklerin parlatmaları yapılıyor. Açık beta sürecine geçmeden önce hataları çözmeleri gerekiyor.

Peki ne zaman başlayacak?

Şu andan itibaren birkaç haftanın olduğu belirtildi. Tabii SCS’ye bağlıdır.

Yeni güncelleme?

ETS 2 için 1.24, ATS için ise 1.3 güncellemeleridir. Arizona DLC paketinin 1.3 güncellemesiyle aktif olması bekleniyor. Şimdilik özelliklerin bir kısmı duyuruldu. World of Trucks’da geliştirmeleri öğrendik. Sıra diğer güzel özelliklerde 🙂

 

SimülasyonTÜRKEuro Truck Simulator 2 American Truck Simulator

Ayrıca bakınız;

Kimler neler demiş?

1 Yorum - "ETS 2 ve ATS’nin Yeni Güncellemesi: World of Trucks Geliştirmeleri ve Diğerleri"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Buğra
Ziyaretçi

Bu konu hakkında bir e-posta attım. Orda ince bir detay paylaştım. Bilgin olsun Hasan.

wpDiscuz