ETS 2 – Türk Firmaları Modu (Güncel)

63
ETS 2 – Türk Firmaları Modu (Güncel)

Euro Truck Simulator 2 için kapsamlı Türk firmaları modu 1.3 sürümüne güncellendi!

v 1.7 güncellemesi yayınlandı. Detaylar için tıklayınız.

v 1.3 güncellemesiyle gelen yenilikler:

*Ağır yük firmaları aşağıdaki şekilde değiştirildi:

Eurohauler: Hareket Proje Taşımacılığı
Writigen 808: Karayolları Genel Müdürlüğü
Bossloc: TCDD
Rex-Tex 45: Sarılar Group
PK 900: Eltaş Transformatör Sanayi

*Oyun trafiğindeki transitlere aşağıdaki firmalar eklendi:
Adel, Adopen, Aras Kargo, Arbella, Aroma, Bimeks, Beşler Makarna, Colins, D-Smart, Fillo Lojistik, İdil Kozmetik, Kent, Matlı Yem, Mersin Un, Mng Kargo, Mudo, Naksan Plastik, Özdilek, Ptt Kargo, Sürat Kargo, Şölen, Tekfen, Tiryaki, Torku, Trakya Cam Sanayi, Turkuvaz Dağıtım Pazarlama, Türkşeker, Ulusoy Un, Ülker, Yaysat, Yörükoğlu, Yurtiçi Kargo

*Modda bulunan 15 lojistik firmasına özel, oyundaki tüm çekicileri kapsayan boya paketi eklendi.

*Elektrik Üretim A.Ş, Eti Gümüş ve Köksan firmalarının nakliye piyasası ekran logoları güncellendi.

Genel Açıklama

Oyundaki firmalar türlerine göre ayrılarak; dorseleri, şirket merkezi logoları, isimleri, bayrakları ve yol kenarı işaret levhaları alanındaki dev Türk şirketleriyle değiştirilmiştir. Ayrıca nakliye piyasası logoları da tek tek Adobe Illustrator’de tasarlanıp değiştirilmiştir.

Dorseler rahatsız edici renklere başvurulmadan orjinaline benzer şekilde tasarlanmıştır. Modlarda karşılaştığım bir durumu da ortadan kaldırmak niyetiyle yaptığım bu çalışma sayesinde; TOFAŞ dorsesiyle işkembe taşımak zorunda kalmayacaksınız. Bu durumla karşılaşmamak için oyunun firmaları kendi türlerinde büyük Türk Firmalarıyla değiştirilmiştir.

Modda bulunan 15 lojistik firmasına özel, tüm çekicileri kapsayan boya paketi eklendi. Aracınızı istediğiniz lojistik firmasıyla renklendirebilirsiniz.

Oyun trafiğinde bulunan kamyonetlere, otobüslere ve transitlere Türk firmaları eklendi. Bu sayede sadece iş aldığımız şirketler değil oyundaki birçok araç Türk firmalarına bürünmüştür.

Kamyonetlere eklenen firmalar: Arçelik, Aygaz, Aytaç, Boyner, Bridgestone, Casper, Çaykur, Erikli, Erpiliç, Eti, Filli Boya, Golf, Gübretaş, İpek, Kale Kilit, Kent, Kiğılı, Kinetix, Kurukahveci Mehmet Efendi, Koton, Kumtel, Kristal, Mavi, Niğde Gazozu, Piyale, Selçuk Ecza Deposu, Sütaş, Teknosa, Torku ve Vestel.

Otobüslere eklenen firmalar: Anadolu, Ben Turizm, Best Van, Çanakkale Truva, Mardin Dilmenler, Efetur, Esadaş, Fındıkkale, Adıyaman Gülaras, Güney Akdeniz, Has Turizm, Isparta Petrol Turizm, İstanbul Seyahat, İzmir Turizm, Jet Turizm, Kamilkoç, Kent Turizm, Kontur, Köksallar, Kütahyalılar, Lider Adana, Lüks Aksel, Lüks Ereğli, Lüks Karadeniz, Lüks Mersin, Mersin Seyahat, Mersin Villa, Nilüfer, Özkaymak, Özlem Diyarbakır, Pamukkale, Sahil Seyahat, Süha, Tatlıses Turizm, Uludağ, Ulusoy, Varan ve Yeni Adana.

Transitlere eklenen firmalar: Adel, Adopen, Aras Kargo, Arbella, Aroma, Bimeks, Beşler Makarna, Colins, D-Smart, Fillo Lojistik, İdil Kozmetik, Kent, Matlı Yem, Mersin Un, Mng Kargo, Mudo, Naksan Plastik, Özdilek, Ptt Kargo, Sürat Kargo, Şölen, Tekfen, Tiryaki, Torku, Trakya Cam Sanayi, Turkuvaz Dağıtım Pazarlama, Türkşeker, Ulusoy Un, Ülker, Yaysat, Yörükoğlu ve Yurtiçi Kargo

YKS Team Avrupa Türkiye Haritası, ProMods, Macaristan Haritası, RusMap, Project Balkans, Egypt, R.O.C & P.R.C Map, Russian Open Spaces vb. harita modlarıyla uyumludur. Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle. Tekerinize taş değmesin.

Firmalar aşağıdaki şekilde değiştirildi:

İtcc = 3M
Drekkar Trans = ADAR TRANS
Nordic Stenbrott = ADO MADENCİLİK
Tree ET = AGT
Wilnet Transports = ALİŞAN LOJİSTİK
Globeur = BALNAK NAKLİYAT ve LOJİSTİK HİZMETLERİ
Nordic Crown = BANVİT
SellPlan = BİM
Gnt = BORUSAN LOJİSTİK
Sag & Tre = BOYTAŞ MOBİLYA SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Kaarfor = CARREFOURSA
Lkw = CEVA LOJİSTİK
Polar Fish = DARDANEL ÖNENTAŞ GIDA SANAYİ A.Ş
Scout = DOĞUŞ OTOMOTİV
Posped = EKOL LOJİSTİK 4.0
PK 900 = ELTAŞ TRANSFORMATÖR SANAYİ
Konstnorr = ENKA İNŞAAT ve SANAYİ A.Ş.
MS Stein = ETİ BAKIR
Steinbruch = ETİ GÜMÜŞ
Trameri = ETİ MADEN İŞLETMELERİ
Nucleon = ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ (EÜAŞ)
EuroGoodies = FASDAT GIDA
Bhv = FORD OTOSAN
Vitas Power = HAREKET PROJE TAŞIMACILIĞI ve YÜK MÜHENDİSLİĞİ A.Ş.
Eurohauler = HAREKET PROJE TAŞIMACILIĞI ve YÜK MÜHENDİSLİĞİ A.Ş.
Renar Logistik = HAVİ LOJİSTİK
Tradeaux = HOROZ LOJİSTİK
Mvm = İMBAT MADENCİLİK
Writigen 808 = KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Bjork = KASTAMONU ENTEGRE
Aria = KEREVİTAŞ
Nos Paturages = KESKİNOĞLU
İka Bohag = KİPA
Stokes = KITA LOJİSTİK
Chimi = KOROZO AMBALAJ
Nbfc = KÖKSAN
Gomme du Monde = LASSA
Lisette Logistics = MARS LOJİSTİK
Boisserie Jean-Pierre = MERKEZ ÇELİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Container Port = MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Gallia Ferry = MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Port de Conteneur = MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Marina = MERSİN MARİNA
Norrfood = MİGROS
TransiNet = NETLOG LOJİSTİK
Norrsken = OMSAN LOJİSTİK
Eco = OMV PETROL OFİSİ A.Ş.
Vpc = OTOKAR
Bcp = OTOKOÇ OTOMOTİV
Fcp = OYAK RENAULT
NS Chemicals = PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
EuroAcres = PINAR
Sanbuilders = POLİMEKS İNŞAAT TAAHHÜT ve SANAYİ TİCARET A.Ş.
Polarislines = REYSAŞ LOJİSTİK
Batisse = RÖNESANS HOLDİNG
Rex-Tex 45 = SARILAR GROUP
Wgcc = SASA POLYESTER
Dans le Jardin = TAT GIDA
Bossloc = TCDD
Voitureux = TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FABRİKASI A.Ş.
Agronord = TUKAŞ GIDA SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Fle = TURKISH CARGO
Bhb = TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş
Huilant = TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş
NS Oil = TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş
Subse = ÜLKER

1.27.x oyun sürümüyle uyumludur.

Yapımcı: SinagritBaba

Steam Atölye’de ABONE olmak için tıklayın. (Uygulamadan DİREKT AÇMAK İÇİN TIKLA)

63 YORUMLAR

 1. oyun orjinal olmak zorunda mı bunu indirmek için çünkü oyun bende orjinal var ama şuan orjinali yüklü değil korsan var çünkü yurttayım ve devlet yurdu olduğu için steam’e giriş yapamıyorum o yüzden korsan oynamak zorunda kalıyorum

 2. Güzel düşünülmüş ve yapılmış elleri bize sağlık, Sizden ricam yapmışken birde türkçe isimlere sahip şoför modu hazırlarmısınız. Ben yapmayı düşündüm dosyaları hazırladım ama oyuna aktaramadım.

  • Sağolun. İlerleyen güncellemelerle moda yenilikler eklenecek daha fazla detay daha fazla milli içerik eklenecektir. Öneriniz de dikkate alınacak.

   • Zaten oyundaki bütün firmalar değiştirildi. Hem açıklamada da belirtildiği gibi oyunun yapay zekasında bulunan şirket türlerine göre Türk firmaları seçildi. Eğer ki şuan Zorlu veya herhangi bir şirketi eklemeye çalışırsak en can sıkıcı durumlardan biri olan TOFAŞ dorsesiyle işkembe taşıma saçmalığını yaşayacağız. Örneğin Eti ve Kent gibi şirketler de eklenmedi. Eklenenler türlerine göre en başarılı firmalar.

 3. ARKADAŞLAR Bİ RİCAM OLACAKDA AYAZLAR NAKLİYAT VEYA AYAZLAR LOJİSTİK Bİ DORSA ÇIKARIRMISINIZ BENİM İÇİNN ÖZELLL BİR TIR VE DORSE

 4. v 1.1 güncellemesi yayınlandı!

  İskandinavya ve Fransa haritalarında bulunan 38 farklı firmanın merkez logoları, bayrakları ve yol kenarı işaret levhaları eklendi. Bütün firmaların isimleri değiştirildi. Bazı dorseler de düzenlemeler yapıldı. Bim ve CarrefourSA firma logoları değiştirildi. Ayrıca; AGT, Eti Gümüş ve Pınar firmalarının yol kenarı işaret levhaları eklendi.

  • Abone olmanız yeterli, indirecektir. İndirmemesi steamin mantığına aykırı, oyun da mod yöneticisini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

 5. v 1.2 güncellemesi yayınlandı!

  Oyun trafiğindeki kamyonetlere birbirinden farklı 30 Türk firması eklendi.
  Kamyonetlerde olduğu gibi trafikte seyreden otobuslere de birbirinden farklı 38 Türk firması eklendi.
  Ekol Lojistik yeni marka kimliğine göre değiştirildi.
  Nakliye piyasası logoları güncellendi.
  Bazı dorseler düzenlendi.

  Kamyonetlere eklenen firmalar: Arçelik, Aygaz, Aytaç, Boyner, Bridgestone, Casper, Çaykur, Erikli, Erpiliç, Eti, Filli Boya, Golf, Gübretaş, İpek, Kale Kilit, Kent, Kiğılı, Kinetix, Kurukahveci Mehmet Efendi, Koton, Kumtel, Kristal, Mavi, Niğde Gazozu, Piyale, Selçuk Ecza Deposu, Sütaş, Teknosa, Torku ve Vestel.

  Otobüslere eklenen firmalar: Anadolu, Ben Turizm, Best Van, Çanakkale Truva, Mardin Dilmenler, Efetur, Esadaş, Fındıkkale, Adıyaman Gülaras, Güney Akdeniz, Has Turizm, Isparta Petrol Turizm, İstanbul Seyahat, İzmir Turizm, Jet Turizm, Kamilkoç, Kent Turizm, Kontur, Köksallar, Kütahyalılar, Lider Adana, Lüks Aksel, Lüks Ereğli, Lüks Karadeniz, Lüks Mersin, Mersin Seyahat, Mersin Villa, Nilüfer, Özkaymak, Özlem Diyarbakır, Pamukkale, Sahil Seyahat, Süha, Tatlıses Turizm, Uludağ, Ulusoy, Varan ve Yeni Adana.

  • Abone olmanız yeterli, kendisi otomatik olarak indirecektir. Size sadece mod yöneticisinden aktif etmek kalır. Ancak oyunun orjinal sürümüne ve bir steam hesabına sahip olmanızın şart olduğunu hatırlatmak isterim.

 6. SENİN ANANI SİKEYİM LAN BU NE BİÇİN MOD BEN PARAYLA ALDIM YİNEDE İNMEDİ KAZIKÇININ TEKİSİN LAN SEN KİMSE İNANMASIN YALAN SÖYLYO O.ÇOCUĞU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here