ETS 2 – Türk Firmaları Modu 1.5 (Güncel)

48
20170508153619_1

Euro Truck Simulator 2 için kapsamlı Türk firmaları modu 1.5 sürümüne güncellendi!

v 1.7 güncellemesi yayınlandı. Detaylar için tıklayınız.

v 1.5 güncellemesiyle gelen yenilikler:

*Çift dorselerdeki hatalar giderildi.

*Modda bulunan lojistik firmalarından 14’üne özel oyundaki bütün tırları kapsayan boya paketi tamamen yenilendi. 5. levelde kilit açılır; 3000€’ya satın alınır.

*Çimento, gıda, kimyasal yük tankeri vb. dorse türlerindeki sıkıntılar giderildi.

*Firma isimleri yenilendi.

*Adar Trans; nakliye piyasası ve boya paketi logosu yenilendi.

*Eti Maden İşletmeleri; İmbat Madencilik’le değiştirildi.

*1.28.x sürümüne tam uyumluluk getirildi.

Genel Açıklama

Oyundaki firmalar türlerine göre ayrılarak; dorseleri, şirket merkezi logoları, isimleri, bayrakları ve yol kenarı işaret levhaları alanındaki dev Türk şirketleriyle değiştirilmiştir. Ayrıca nakliye piyasası logoları da tek tek değiştirilmiştir.

Dorseler rahatsız edici renklere başvurulmadan orjinaline benzer şekilde tasarlanmıştır. Modlarda karşılaştığım bir durumu da ortadan kaldırmak niyetiyle yaptığım bu çalışma sayesinde; TOFAŞ dorsesiyle işkembe taşımak zorunda kalmayacaksınız. Bu durumla karşılaşmamak için oyunun firmaları kendi türlerinde büyük Türk Firmalarıyla değiştirilmiştir.

Modda bulunan lojistik firmalarından 14’üne özel, tüm çekicileri kapsayan boya paketi eklendi. Aracınızı istediğiniz lojistik firmasıyla renklendirebilirsiniz. (5.levelde kilit açılır; 3000€’ya satın alınır.)

Oyun trafiğinde bulunan kamyonetlere, otobüslere ve transitlere Türk firmaları eklendi. Bu sayede sadece iş aldığımız şirketler değil oyundaki birçok araç Türk Firmalarına bürünmüştür.

Kamyonetlere eklenen firmalar: Arçelik, Aytaç, Boyner, Bridgestone, Casper, Çaykur, Erikli, Erpiliç, Eti, Filli Boya, Golf, Gübretaş, İpek, Kale Kilit, Kent, Kiğılı, Kinetix, Kurukahveci Mehmet Efendi, Koton, Kumtel, Kristal, Mavi, Niğde Gazozu, Piyale, Selçuk Ecza Deposu, Sütaş, Teknosa, Torku ve Vestel.

Otobüslere eklenen firmalar: Anadolu, Ben Turizm, Best Van, Çanakkale Truva, Mardin Dilmenler, Efetur, Esadaş, Fındıkkale, Adıyaman Gülaras, Güney Akdeniz, Has Turizm, Isparta Petrol Turizm, İstanbul Seyahat, İzmir Turizm, Jet Turizm, Kamilkoç, Kent Turizm, Kontur, Köksallar, Kütahyalılar, Lider Adana, Lüks Aksel, Lüks Ereğli, Lüks Karadeniz, Lüks Mersin, Mersin Seyahat, Mersin Villa, Nilüfer, Özkaymak, Özlem Diyarbakır, Pamukkale, Sahil Seyahat, Süha, Tatlıses Turizm, Uludağ, Varan ve Yeni Adana.

Transitlere eklenen firmalar: Adel, Adopen, Aras Kargo, Arbella, Aroma, Bimeks, Beşler Makarna, Colins, D-Smart, Fillo Lojistik, İdil Kozmetik, Kent, Matlı Yem, Mersin Un, Mng Kargo, Mudo, Naksan Plastik, Özdilek, Sürat Kargo, Şölen, Tiryaki, Torku, Trakya Cam Sanayi, Turkuvaz Dağıtım Pazarlama, Türkşeker, Ulusoy Un, Ülker, Yaysat, Yörükoğlu ve Yurtiçi Kargo

YKS Team Avrupa Türkiye Haritası, ProMods, Macaristan Haritası, RusMap, Güney Amerika Haritası, Project Balkans, Egypt, R.O.C & P.R.C Map, Russian Open Spaces vb. harita modlarıyla uyumludur. Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle. Tekerinize taş değmesin.

Firmalar aşağıdaki şekilde değiştirildi:

İtcc = 3M
Drekkar Trans = ADAR TRANS
Nordic Stenbrott = ADO MADENCİLİK
Tree ET = AGT
Wilnet Transports = ALİŞAN LOJİSTİK
Globeur = BALNAK NAKLİYAT ve LOJİSTİK HİZMETLERİ
Nordic Crown = BANVİT
SellPlan = BİM
Gnt = BORUSAN LOJİSTİK
Sag & Tre = BOYTAŞ MOBİLYA SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Kaarfor = CARREFOURSA
Lkw = CEVA LOJİSTİK
Polar Fish = DARDANEL ÖNENTAŞ GIDA SANAYİ A.Ş
Scout = DOĞUŞ OTOMOTİV
Posped = EKOL LOJİSTİK 4.0
PK 900 = ELTAŞ TRANSFORMATÖR SANAYİ
Konstnorr = ENKA İNŞAAT ve SANAYİ A.Ş.
MS Stein = ETİ BAKIR
Steinbruch = ETİ GÜMÜŞ
Nucleon = ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ (EÜAŞ)
EuroGoodies = FASDAT GIDA
Bhv = FORD OTOSAN
Vitas Power = HAREKET PROJE TAŞIMACILIĞI ve YÜK MÜHENDİSLİĞİ A.Ş.
Eurohauler = HAREKET PROJE TAŞIMACILIĞI ve YÜK MÜHENDİSLİĞİ A.Ş.
Renar Logistik = HAVİ LOJİSTİK
Tradeaux = HOROZ LOJİSTİK
Mvm = İMBAT MADENCİLİK
Trameri = İMBAT MADENCİLİK
Writigen 808 = KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Bjork = KASTAMONU ENTEGRE
Aria = KEREVİTAŞ
Nos Paturages = KESKİNOĞLU
İka Bohag = KİPA
Stokes = KITA LOJİSTİK
Chimi = KOROZO AMBALAJ
Nbfc = KÖKSAN
Gomme du Monde = LASSA
Lisette Logistics = MARS LOJİSTİK
Boisserie Jean-Pierre = MERKEZ ÇELİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Container Port = MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Gallia Ferry = MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Port de Conteneur = MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Marina = MERSİN MARİNA
Norrfood = MİGROS
TransiNet = NETLOG LOJİSTİK
Norrsken = OMSAN LOJİSTİK
Eco = OMV PETROL OFİSİ A.Ş.
Vpc = OTOKAR
Bcp = OTOKOÇ OTOMOTİV
Fcp = OYAK RENAULT
NS Chemicals = PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
EuroAcres = PINAR
Sanbuilders = POLİMEKS İNŞAAT TAAHHÜT ve SANAYİ TİCARET A.Ş.
Polarislines = REYSAŞ LOJİSTİK
Batisse = RÖNESANS HOLDİNG
Rex-Tex 45 = SARILAR GROUP
Wgcc = SASA POLYESTER
Dans le Jardin = TAT GIDA
Bossloc = TCDD
Voitureux = TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FABRİKASI A.Ş.
Agronord = TUKAŞ GIDA SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Fle = TURKISH CARGO
Bhb = TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş
Huilant = TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş
NS Oil = TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş
Subse = ÜLKER

1.28.x oyun sürümüyle uyumludur.

Yapımcı: Sinagrit Baba

Steam Atölye’de ABONE olmak için tıklayın.   (Uygulamadan DİREKT AÇMAK İÇİN TIKLA)

48 YORUMLAR

 1. Hala destekleniyor olması çok güzel. Hem çekici hem de dorse skinlerine Türk firmalarının yer aldığı harika bir paket. Böyle kaliteli desteklenen modlara hala ihtiyacımız var. Teşekkürler…

  —Sadece Steam Atölye’de olması kötü bir şey değil. Diğer türlü paylaşımda takibi zordur. Burada abone olduğunuzda otomatik güncelleniyor. Yapımcısıyla iletişime geçiyorsunuz o sizinle iletişim kuruyor. Sağlıklı bir iletişim oluyor.

  • Eyüp efendi sakin ol, spam yapma. Azcık ismin verilene çek de sabırlı ol. Abone olduktan sonra kendisi otomatik olarak inecektir, inmemesi Steam’in mantığına aykırı. Eğer indirme işlemi başlamıyorsa; Steam’i yeniden başlat abone olma işlemini tekrarla. Altını çizerek belirtmek isterim ki; oyunun orijinal sürümüne sahip olman ve oyunu Steam’den aktif etmiş olman şarttır. Eğer Ets2 Steam kütüphanende bulunmuyorsa indiremezsin.

  • Abone olduktan sonra kendisi otomatik olarak inecektir, inmemesi Steam’in mantığına aykırı. Eğer indirme işlemi başlamıyorsa; Steam’i yeniden başlatıp abone olma işlemini tekrarlayınız. Altını çizerek belirtmek isterim ki; oyunun orijinal sürümüne sahip olmanız ve oyunu Steam’den aktif etmiş olmanız şarttır. Eğer Ets2 Steam kütüphanenizde bulunmuyorsa indiremezsiniz.

  • Neden yapmamış olabilirim acaba? Firmalar; çeşitli kuruluşların kabul gören listelerinde başı çekenlerden seçilmişlerdir. Ne zaman ki Öney Taşımacılık bu listelere girer ve modda bulunan lojistik firmalarından birini sollarsa o zaman eklenir.

 2. sa sinagrit baba hani diyorsun ya oyun orjinalse iner diye ben kendi oyunumun orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim oyunu bir arkadaşımdan flash bellek alıp yükledim orjinalmi değilmi bilmiyorum

  • ayrıyeten oyundaki profilim worldoftrucks a bağlı değil oyun orjinal olsa bile abone olursam inermi bu konu hakkında beni bilgilendirirsen sevinirim 🙂

  • Firmalar; çeşitli kuruluşların kabul gören listelerinde başı çekenlerden seçilmişlerdir. Ne zaman ki Ceran Nakliyat bu listelere girer ve modda bulunan lojistik firmalarından birini sollarsa o zaman eklenir.

  • Modda bulunan firmalarla çeşitli görüşmeler gerçekleştirdim. Öyle pat diye ortaya çıkmadı bu mod. Eğer ki biri çalar çırpar link oluşturur ve bunun üzerinden gelir elde ederse(mod upload siteleri tık başına çok düşük miktarlarda olsa da gelir getirmektedir) ilk hamleyi ben yaparım hala mı devam ediyor işte o vakit firmalara bildiririm, gereğini onlar yapar.

  • Alternatif link vermeyeceğim. Emeğe saygılı olacaksınız, yeri geldiğinde 10 liralara düşen oyunu satın alacaksınız. Bu kadar basit.

  • Abone olduğunuz takdirde kendisi otomatik indirecektir. Eğer indirme işlemi başlamazsa Steam’i yeniden başlatıp abone olma işlemini tekrarlayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here