ETS 2 Satın Alma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

11

ETS 2 Satın Alma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

İlk defa orjinal bir oyun satın almak isteyenler de dahil birçok oyuncunun kafasına ETS 2 ile ilgili bazı sorular takılıyor. Bazen bu soruların cevabını bulamamak onları oyunu satın almaktan vazgeçirebiliyor. Euro Truck Simulator 2’yi satın alırken akla gelen önemli soruları, soru cevap şeklinde hazırladığım bu konuda bulabilirsiniz. Konunun, bu simülasyonu satın alırken kafasında soru işaretleri olan insanlara bir ışık tutacağına inanıyorum. Sorularımıza geçelim.

 

sss


Euro Truck Simulator 2’yi nereden satın alabilirim?

ETS 2 hem kutulu hem de dijital sürüm halinde satılmaktadır. Kutulu sürüm, size alışverişiniz sonucunda kargoyla gönderilen bir oyun cd’si ve ürün anahtarından ibarettir. Oyunu kurduktan sonra bu anahtarı girerek oyunu orjinal bir şekilde oynayabilirsiniz. Dijital sürüm ise oyunun internet üzerinden satılan türüdür. Oyunun ücretini belirli bir sitede ödedikten sonra oyunu indirip anında oynayabilirsiniz. Bazı oyun alma sitelerinde satın alma işlemi bittikten sonra ürün anahtarı e-postanıza gönderilir, anahtarı girip oyunu orjinal bir şekilde oynayarak devam edebilirsiniz.

Oyunu satın almak için daha çok dijital sürüm yöntemi tercih edilmektedir. Çünkü çok rahat bir satın alma şeklidir. SimDepo.com simülasyon oyunlarını satın almak için kullanabileceğiniz en güvenli platformlardan biridir. Fakat şu anda size daha iyi hizmet verebilmek için kapalı durumdadır. Oyunun dijital sürümünü satın almak için en çok ziyaret edilen yer Steam’dır. Steam hesabınıza yüklediğiniz liralarla oturduğunuz yerden oyun satın alabilirsiniz. Steam’dan satın almanız durumunda, ETS 2 Steam kütüphanenize eklenir. Oyunu indirir indirmez, ürün anahtarı ve oyunu etkinleştirme gibi şeylerle uğraşmadan oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.


Ben multiplayer (çoklu oyunculu) oynamak istiyorum. Oyunu nasıl satın almalıyım?

ETS 2 Multiplayer modunu oynayabilmek için, oyununuzun Steam’a kayıtlı olması gerekmektedir. Ancak bu, oyunu kutulu şekilde alanların mp oynayamayacağı anlamına gelmez. Oyunu aldığınızda size verilen ürün anahtarını Steam hesabınızda etkinleştirerek arkadaşlarınızla beraber Multiplayer oynama imkanına erişebilirsiniz.


Güncelleme ve DLC’ler ücretli mi?

Güncellemeler (Update), oyunu geliştirir ve oyunun eksikliklerini giderir. DLC paketleri ise oyuna yeni özellikler ekler. Güncellemeler ücretsiz olarak oyunculara sunulurken, DLC’ler satılır yani ücretlidir. Bu DLC’leri de oyunun dijital sürümünü satan yerlerden temin edebilirsiniz.


DLC’lerden bende faydalanmak istiyorum. Ama hangi DLC’yi almalıyım? Hangi DLC’de ne özellikler var? MP oynamak için ne gerekir?

Multiplayer modunu tüm DLC’ler olsa da oynayabilirsiniz, hiçbirisi olmasa da oynayabilirsiniz. Hangi DLC’nin ne barındırdığını inceleyelim.

Scandinavia + Viking Legends
Bu DLC oyuna İskandinavya şehirlerini ekler ve haritayı büyütür. Ayrıca yanında bir skin DLC’si bulundurur. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Going East!
Bu DLC oyuna Doğu Avrupa şehirlerini ekliyor. Yani haritayı genişletiyor. Steam’dan satın almak için tıklayın.

High Power Cargo Pack
Bu DLC oyuna yeni yükler ekliyor. Bu yüklerin özelliği ise taşırken zorlanılması, yani tecrübe gerektirmesidir. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Skin DLC’leri
Geriye kalan tüm DLC’ler skin DLC’sidir. Çekicinizi yeni skinlerle boyayabilme imkanını verir. Hangi DLC’nin nasıl bir skin barındırdığını zaten satın aldığınız yerde görebilirsiniz.

Metallic Paint Jobs
Bu DLC satın alınarak da elde edilse bile, World of Trucks hesabınız varsa, ücretsiz olarak bu DLC’ye sahip olabiliyorsunuz. Steam’dan satın almak için tıklayın.


Oyunu satın almak istediğimde karşıma bir sürü farklı paket çıkıyor. MP oynamak istiyorum hangisini almalıyım?

Bu paketler, oyun için hazırlanmış DLC (İndirlebilir İçerik)’leri barındırıyor. Her pakette ayrı ayrı DLC’ler bulunuyor. Bu paketlerin hangisini alırsanız alın, MP oynayabilirsiniz. Çünkü multiplayer, tüm DLC’leri desteklemektedir.


Madem öyle, hangi paketi alacağıma nasıl karar vereceğim?

Karar vermek için öncelikle paketlerde ne gibi içeriklerin olduğunu öğrenmelisiniz. Sırayla inceleyelim.

Euro Truck Simulator 2 – North Expansion Bundle
İçinde oyunu, kuzey ülkelerine ait skin paketlerini ve İskandinavya harita paketini barındırıyor. Bu paketi satın alırsanız oyuna İskandinavya DLC’sine sahip olarak başlarsınız. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Euro Truck Simulator 2 – East Expansion Bundle
İçinde hem oyunu, hem Going East DLC’sini, hem de bazı Avrupa ülkelerine ait skinleri barındırıyor. Bu paketi satın alırsanız oyuna Going East DLC’sine sahip olarak başlarsınız. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Euro Truck Simulator 2 – Deluxe Bundle
Bu paketin içinde ETS 2’ye ait tüm skin DLC’leri ve ETS 2 dahil 5 SCS Software oyunu bulunuyor. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Euro Truck Simulator 2 – Trucking Fan DLC Bundle
Bu paketin içinde oyun bulunmamaktadır. Sadece birkaç DLC paketi bulunmaktadır. İçinde 4 skin DLC’si ve High Power Cargo Pack DLC’si bulunmaktadır. Steam’dan satın almak için tıklayın.


ETS 2’yi şu anda korsan olarak oynuyorum, satın aldıktan sonra da şimdiye kadar oynadığım kayıtlı oyunumla oynayabilir miyim? Yoksa yeni save mi açmak zorundayım?

Yeni save açmanıza gerek yok. Mevcut oyununuzu satın aldıktan sonra da oynayabilirsiniz.


Oyunu aldım, peki multiplayer’ı nasıl kuracağız, arkadaşlarımla nasıl oynayacağım?

Gerekli bilgilere “eurotruck2.com” adresinin “Multiplayer” sayfasına giderek ulaşabilirsiniz.


Steam hesabımda bulunan ETS 2’yi oynadım ve sildim veya bilgisayarıma format attım. Oyunu istediğim zaman tekrar yükleyebilecek miyim?

Evet. Steam size bu imkanı sunar. Satın aldığınız oyunlar Steam kütüphanenizde bulunur ve istediğiniz zaman oyununuzu bilgisayarınıza tekrar yükleyebilirsiniz.


Kendi hesap bilgilerimi arkadaşıma verirsem, o da benim satın aldığım oyunu bilgisayarına yüklerse, ikimiz de aynı oyunu oynayabilirmiyiz?

Oynayabilirsiniz ama ikiniz de aynı anda oynayamazsınız. Biriniz oynarken diğerinin oynamaması gerekmektedir ki bu da birlikte multiplayer oynamanıza engel olur. İkiniz de ayrı ayrı satın almalısınız.

 


 

Sizin de aklınıza takılan sorular varsa sorun, bu konuya ekleyip cevaplayalım. Veya size sorulan farklı bir soru olursa aynı şekilde bu konunun altına yazarak konuya eklenmesini sağlayın.

İdris Bilal Erdoğdu – Uşaklı™

11 YORUMLAR

 1. bendeki orjnal oyun stama kayıtlıyıdım bilgisayara format atırdım ama tekrar yükledim stamdan silinmiş kütbanede yoktu şimdi stamsız oynuyorum stama keyleri yükledegimde başkasına ait diyor

  • Korsan oyunda multiplayer oynanmaz. Ne demişiz: “ETS 2 Multiplayer modunu oynayabilmek için, oyununuzun Steam’a kayıtlı olması gerekmektedir.” Ki bunun için de zaten satın almış olmanız gerekir.

 2. Steamda yeni hesap açmak isiyorum. Mevcut varolan hesabımdaki oyunları yeni açacağım hesaba geçirebilirmiyim Eğer geçirebiliniyorsa nasıl geçiriliyor

  • Aile Paylaşımı diye bir özellik var. Tam olarak nasıl yapıldığını araştırabilirsiniz. Oyunlar yine eski hesapta kalıyor ama siz yeni hesabınızdaymış gibi oynayabiliyorsunuz.

 3. Merhabalar,
  Uzun zamandır bu oyunu satın almayı düşünüyordum. 1.17.x den sonra oyunda donmalar olmaya başladı. Bu durumda sıkışık trafikte kaza yapmamak mücize bile olmuyor. Öyle zaman oluyorki donma başlayınca verdiğimiz sağ-sol komutları nasıl oluyorsa tır bariyerlere kafa atıyor. Yani 90 derece dönüş yapmış oluyor. Her gün oynadığım bu oyunu artık çok seyrek oynuyorum. Ve bu nedenden dolayı almaktan vazgeçtim.Çünkü bir yerde konuyu anlatarak yardım istediğimde ekran kartı olarak tavsiye ettiği kartın fiatı 700 TL civarında. 30 TL lik oyun için 700 TL ye ekran kartı almak tercihlerimin son sırasına bile girmez.
  Benim sistemim şöyle: İşlemci : Intel (R) Core (TM) i3 CPU 540 @ 3.07 Ghz.
  Ana Kart : Asus P7H55-M
  Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4670 ( 1GB )
  RAM : 4 GB
  Bu sistemide değerlendirerek bana bir yol gösterirseniz memnun olurum.

 4. Ben suan oyunu korsan oynuyorum. Steamden satin aldim, indirdim, kurdum vs. korsan oyunu orjinalde devam ettirmem icin ne yapmam lazim ?
  Yani korsan oyundan kalan profili orjinalde nasil devam ettiririm ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here