ETS 2 Mod Yöneticisi – Modlara Resim ve Açıklama Ekleme

16

ETS 2 Mod Yöneticisi – Modlara Resim ve Açıklama Ekleme

1.19 Public Beta güncellemesi ile oyunculara sunulan özelliklerden birisi de Mod Manager. Bu sayede modumuza kapak resmi, açıklama ve benzeri ayrıntıları ekleyebiliyoruz. Bu konuda bunları nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Bize ilk olarak modun genel özelliklerini yazacağımız, içinde özel kodlar barındıran, .sii uzantıya sahip, “manifest” adında bir metin dosyası gerekiyor. Dosyayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyada bulunan aşağıda açıklaması verilmiş kodların karşısındaki tırnak içlerini modunuza göre doldurun. Bu metin dosyasında Türkçe karakterler yer almamalıdır. Eğer yer alacaksa metni UTF-8 ile kodlamalısınız.


package_version : Modunuzun sürümü.


display_name : Modunuzun Mod Manager’da görünecek olan başlığı.


 

author : Yapımcının ismi veya nick’i


category : Modunuzun bulunduğu kategoriler. Modunuz iki tane kategoride bulunmalıdır. Alt alta bulunan iki adet”category[]” kodunun karşısındaki tırnak içlerine modunuzun kategorilerini yazmalısınız. Bu kategoriler belirlidir ve özel kodlara sahiptir. Yani tırnak içlerini kendi kafanıza göre dolduramazsınız. Yazabileceğiniz kategori kodları ise aşağıda sıralanmıştır.

● truck
● trailer
● interior
● tuning_parts
● ai_traffic
● sound
● paint_job
● cargo_pack
● map
● ui
● other


icon : Modunuzun Mod Manager’da görünecek olan resminin ismini uzantısıyla birlikte yazacağınız yer. Bu resim 276×162 çözünürlükte ve JPG formatında olmalıdır.


description_file : Modunuzun açıklamasının bulunduğu metin dosyasının ismini uzantısıyla birlikte yazacağınız yer. Bu metin dosyasında Türkçe karakterler yer almamalıdır. Eğer yer alacaksa metni UTF-8 ile BOM olmadan kodlamalısınız.

İsterseniz açıklamanızı renkli hale getirebilirsiniz. Kullanabileceğiniz 6 renk bulunmaktadır. Bu renkler ve kodları aşağda verilmiştir.

Kırmızı: [red] Yeşil: [green] Mavi: [blue] Varsayılan renk: [normal] Beyaz: [white] Turuncu: [orange]

Bu kodların kullanımı ve karşılığı aşağıda örnek verilerek gösterilmiştir.

Çekicinizi [red]ülkenizin [normal]skinleriyle boyayın! [green]4 [normal]farklı skinden size en uygun olanını seçin ve [orange]kullanmaya başlayın!

Çekicinizi ülkenizin skinleriyle boyayın! 4 farklı skinden size en uygun olanını seçin ve kullanmaya başlayın!


Aşağıda örnek bir manifest.sii metin belgesi görüyorsunuz.

örnek manifest


“manifest.sii” dosyasını, kullandığınız resmi ve açıklamanızı yazdığınız metin dosyasını, modunuzun dosyalarıyla birlikte tek bir SCS uzantılı dosyada toplayın. Veya daha önce hazırladığınız modunuzu arşiv programınızla birlikte açın, ve içine bu üç dosyayı depola seçeneğiyle atın. Böylece sizin modunuz da Mod Manager’da iyi bir görünüme kavuşacaktır.

Aşağıda benim hazırladığım modun Mod Manager’daki halini görebilirsiniz.

örnek mod manager


İdris Bilal Erdoğdu – Uşaklı™

ETS 2 Türkiye – www.eurotruck2.com

16 YORUMLAR

  1. Abi bu SCSlere şifre koyuluyor ya ben koyuyorum şifreyi fakat koyduktan sonra manifest aktif olmuyor oyunda resim ve diğer bilgiler gözükmüyor. Şifreeyi kaldırdığım zaman gözüküyor. Millet ne güzel şifrede koyuyor resmide gözüküyor bana bi yardımcı olurmusun….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here