ETS 2 İskandinavya DLC’sinden Ayrıntılar…

8

ETS 2 İskandinavya DLC’sinden Ayrıntılar…

SimülasyonTÜRK Forum’dan ION aktarıyor!

 

İnternetimin yokluğunda yeni DLC hakkında bir bilgi bulma umuduyla Euro Truck Simulator 2’nin dosyalarını karıştırdım. O scs dosyaları arasında tahmin ettiğim gibi bir şeyler bulmayı da başardım. Bunları siz SimülasyonTÜRK takipçileriyle paylaşıyorum.

Birçok şey buldum ancak bunların ilki yakıt fiyatları oldu.İşte İskandinavya’da mazotun litresinin fiyatı:

Norveç: En pahalı yer olarak dikkatimi çekti. Litre fiyatı 1.73 Euro.
İsveç: İsveç’te yakıt fiyatları Norveç kadar yüksek değil. Ancak diğer DLC ülkesi Danimarka’dan fazla. Litre fiyatı 1.58 Euro.
Danimarka: En ucuz mazotu buradan alabileceğiz. Yakıtın litre fiyatı 1.41 Euro.

Bu değerler DLC çıkana kadar SCS tarafından değiştirilebilir. Yine de bu fiyatlarla karşılaşma ihtimalimiz %80. Norveç’e gitmeden önce deponuzu doldurmanızı şimdiden tavsiye ediyorum. Açık Ağızlı Gülümseme

DLC ile gelecek şehirler belli değil buna bağlı olarak hangi şehirde hangi markanın galerisi olacak o konuda da maalesef bilgi sahibi olamıyoruz. DLC çıktıktan sonra en kısa zamanda size hangi şehirde hangi galerinin olduğunu gösteren bir tablo veya bir açıklama konusu hazırlayacağız. Süper

İskandinavya’ya geçmek için çoğunlukla feribota binmemiz gerekecek ve feribota binebileceğimiz şehir listesine şu an için 2 şehir eklenmiş durumda. Bunlardan birisi Gdansk, öbürü Gdynia. Feribota verilecek ücret ve mesafe değerleri henüz girilmemiş yani bu konuda bilgimiz maalesef bulunmamakta. Bu limanlar oyunun orjinal haritasına eklenmiş durumda. İşte o limanlardan bazı fotolar:

GDANSK

Gdansk limanını haritada serbest kamera ile bulabilmeniz mümkün. Liman tam olarak mavi okun olduğu yerde.
gdanks-liman3

GDYNIA

Gdynia limanını da haritada serbest kamera ile bulabilmeniz mümkün. Liman tam olarak mavi okun olduğu yerde.
GDYNIA4

Üstte feribot yerleri için Gdansk ve Gdynia şeklinde belirtilmiş 2 yer var demiştim. Going East sahipleri bilirler Gdansk’ı, Gdynia da ona yakın bir yer her ne kadar gitmesek de görmesek de. İşin tuhaf bir tarafı var, buralar için herhangi bir liman resmi koymamış SCS, gene de oralarda limanlar var. Peki liman resimleri, yani diğer potansiyel limanlarımız nerelerde derseniz söyleyeyim:

Almanya’da: Rostock ve Kiel.
İngiltere’de: Newcastle. (Rota çizgileri İskandinavya’yı gösteriyor)
Danimarka’da: Esbjerg, Aarhus, Aalborg yakınları.
İsveç’te: Malmö, Göteborg, Nyköping (Stockholm yakınlarında bir yer)
Norveç’te: Oslo, adını üstüne koydukları nokta ve liman logosundan dolayı okuyamadığım iki yer (buralar İngiltere’den geliş için kullanılır eğer yapılırsa)

Buraların kaçı DLC için hazırlanır bunu bilemeyiz, hepsi de eklenebilir bir kısmı da. Şu an için yalnızca Gdansk ve Gdynia limanları kesin. Ayrıca Rostock’un liman yolu neredeyse hazır durumda. Multiplayer trafiğini tıkayacak trafik ışığı bile mevcut yolda, ancak liman henüz yapılmamış.

Rostock liman yolu
rostock-liman-yolu

Bakalım DLC’de bu limanların ne kadarı gelecek.

Bu DLC sonrasında İtalya’nın biraz daha alt kısımlarına doğru gitme ihtimalimiz yüksek çünkü oraların yolları için konulmuş olan işaretler hâlen duruyor. Eğer güncelleme ile yapmazlarsa İskandinavya’dan bir sonraki DLC ile Vatikan’ın kalbine, Roma’ya kadar gidebileceğiz. Ardından sıra umarım İspanya taraflarına değil, bizim buralara doğru gelir. Onunla ilgili de bir yazı yazacağım bizi takibe devam edin. Göz kırpma

Bunlar dışında DLC ile gelecek olan şeyler DLC’nin kendi scs dosyasında olacaktır. Artık İskandinavya DLC’sinin çıkmasına az kaldı. Umarım herkesin beklediğine değer güzel bir DLC olur. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler, iyi oyunlar. Gülümseme

IONTR – Can ERCAN
SimülasyonTÜRK

Kimler neler demiş?

8 Yorum - "ETS 2 İskandinavya DLC’sinden Ayrıntılar…"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Alperen
Ziyaretçi

MP için; harita büyüdükçe çevrede gezinmek o kadar rahat olacak. Bu yönden Avrupa haritasının büyütülmesi çok iyi. Türkiye’yi yapacaklarını hiç sanmıyorum. Muhtemelen Yunanistan ve Macaristan’a kadar anca yaparlar. O bile düşük ihtimal. Yine de umutla bekliyoruz.

harun
Ziyaretçi

bu mod için yeni hesap açmalımıyız ?

savop
Ziyaretçi

Dlc ücretsizmi bilginiz varmı

atalay
Ziyaretçi

1.16 güncellemesınden sonra RAWEN DLC kaybdoldu.Nasıl geri gelicek????

Hasan
Ziyaretçi

bende steamdan dlc satın aldım ama nasıl aktif oluyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.