American Truck Simulator’ın Special Transport DLC’si Duyuruldu!

0

American Truck Simulator’ın Special Transport DLC’si Duyuruldu!

Geçtiğimiz yılın sonunda çıkan ETS 2 Special Transport DLC‘si için çok fazla olumlu tepki alınmıştı. Oyuncular American Truck Simulator için beklemeye başlamış ama duyuru gelmemişti. SCS Software bugün yeni bir blog yazısı ile ATS için oversize/özel nakliye görevlerini duyurdu. Bu özellik üzerinde çalışmaya devam eden geliştiriciler çeşitli kod iyileştirmeleri ile daha fazla rotaların geleceğini belirtti.

SCS’in araç takımı şu an ATS için yeni büyük yükler inşa ederken rota tasarımcıları da geçici test modelini(placeholders) kullanıyor. Takımdaki yaratıcılar rota parametrelerini ayarlarken alınan yükün A noktasından B noktasına sıkıntısız ulaşmasını sağlamak için bir ton test ve iterasyon üzerinde çalışıyor. Bu çok zaman alan bir iş bu nedenle nihai kargo/yük modelleri olmadan önce geliştiriciler rotaların kodlanmasına başlamış.

Yukarıdaki fotoğraflarda özel yük için geçici test modeli(placeholders) dorseyi görebilirsiniz. Tasarımcılar planlarda yer alan belirli bir yükün oyun dünyasının kritik zor yerlerine uyacağını doğrulamak için bu yöntemi kullanıyor. Eğer uymuyorsa geliştiriciler genellikle haritayı ayarlamakla uğraşıyor, belki bir iki ayak kadar köprü yükseltilebiliyor ya da yol üzerindeki büyük bir kayayı dar bir virajdan birazcık daha uzaklaştırabiliyorlar. Böyle bir değişiklik yeri mahvederse o zaman alternatif bir rota bulup ayarlamaya çalışıyorlar. Yukarıdaki görüntülerde olduğu gibi bazı yerlerde oldukça dar biçimde sadece birkaç inçlik/santimlik boşluk kalacak yerlerden geçiliyor.

SCS’in Special Transport geliştirme takımı bu geçici test modeli dorsesini çekmek için çok zaman harcıyor ve şaka olarak da bu tuhaf boş kutuyu “akvaryum” olarak adlandırmışlar. Araç takımı bunu duyunca bu küçük şakayı ayrıntılandırmaya karar vermiş. Şimdi uygun rotalar ararken SCS Hammerhead/ çekiç köpekbalığı ile güzel bir yolculuk yapılıyor.

 

ATS Special Transport DLC’sinin çıkış tarihi şu an bilinmiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Özel Nakliye görevleri ciddi uğraş gerektiren bir iş. Dolayısıyla ETS 2 sürümünden hemen sonra çıkmadı. Geçici test modeli ile yapılan testler bittikten sonra çıkış tarihi açıklanabilir. Fotoğraflarda eskort görünmüyor fakat bu görüntüler testlere ait o yüzden devasa yüklerin taşınacağı nakliye görevlerinde refakatçi araç olmadan olmaz.

Simülasyon Park – ATS Special Transport ana konusuna bekleriz.

SimülasyonTÜRK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here