American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisansları Durumu

5
Fransa'nın güneyinde bir yerde Renault Range T görüldü
Fransa'nın güneyinde bir yerde Renault Range T görüldü

American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisansları Durumu

SCS Software, hem AmericanTruck Simulator hem de Euro Truck Simulator 2’nin yeni kamyon markası lisanslamalarına dair açıklama yaptı.

 

SCS Software, American Truck Simulator çıkışı öncesi oyunda bulunacak lisanslı araçlarla ilgili açıklama yaptı. Buna Euro Truck Simulator 2 de dahil oldu. Son dakikaya kadar bu yazıyı ertelediklerini belirten ekip artık net bilgilerle karşımızda. Geçtiğimiz yıl geliştirme aşamasında olan birkaç kamyonun ekran görüntüleri ve videoları yayımlanmıştı. Topluluğun oldukça keskin gözleri ve dikkattinden ayrıntılar kaçmıyor.

Yakın zamana kadar oyun çıkışında en az dört kamyon planladıklarını ve gösterilen ekran görüntülerinde bu iyimserlik anlatılıyordu. Ne yazık ki, lisans görüşmelerini sonuçlandırmak ve tüm araçları onaydan geçirmek beklenenden daha fazla uzun sürüyor. Bu kamyonlardan bazıları aşağıda gösteriliyor.

Sonuç olarak American Truck Simulator’ın ilk sürümünde sadece 2 araç olacak. PACCAR grubunun desteği sayesinde Kenworth T 680 ve Peterbilt 579 araçlarının varlığını doğrulamaktan mutlular.

Oyun yayınlanıp medyada dikkatleri üzerine çekmesinden sonra lisans görüşmelerinde ilgili bir pazara yönelik oyunun başarısı onların cephaneliği için önemli bir araç olacak. (fingers crossed-parmak hareketi yapıldığında söylenecek bir söz kalmıyor/pembe yalanlar vs. )

Lisanslama görüşmelerinde genellikle “ilk olarak tavuk mu yumurtadan yoksa yumurta mı tavuktan çıkar” benzeyen bir sorun vardır. Yarış oyunlarında otomobil üreticilerinin aksina kamyon üreticilerini tamamen keşfedilmemiş bir bölge olarak açıklıyor. Onların her zaman şirket içinde pazarlama/lisans bölümünde karar vericilere ulaşmak için bir yol bulmaya çalıştıklarını belirtiyor ve onların(SCS’nin) sesini fark etmek kolay olmuyor.

American Truck Simulator’ın çıkışı ile birlikte oynanabilir formda müşterinin elinde olduğunda onlara çok önemli bir konuşma noktası verecek. Böylece lisanslamalar kolaylaşacak.

Oyun piyasaya çıkınca topluluğun etkisiyle beraber bunu kanıtlamayı umuyorlar. Kitle genişleyecek, insanlar bu araçları isteyecek vb. satış rekorları bunları konuşmalarında ve lisansı almalarında önemli bir nokta. Euro Truck Simulator 2’nin ilk sürümünde eksik kamyon markaları olmuştu daha sonra topluluğun desteğiyle bu kamyon markaları oyuna getirilebilmişti.

Birkaç ek araçta oldukça ilerlemişler. Oyunun yayımlanmasından birkaç hafta sonra çıkacaklar. Normal oyun güncellemesi gibi ücretsiz olarak eklenecekler. ETS 2 ile aynı durum.

 


Aşadağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz araçların lisansları henüz tamamlanmamış durumda. Bunu önemle belirtiyorlar. Oyunda ne zaman görüneceği de bilinmiyor. American Truck Simulator’da lisanssız araç bulundurmak istemediklerini defalarca açıklamışlardı. Bu araçlar henüz bitmiş değil tam olarak oyun motoruna ile entegrasyonları sağlanmamış.

 

 

Euro Truck Simulator 2 geliştirilmesine hala sıkı bir şekilde çalışılıyor. Bugün çok fazla Amerikan kamyonu gösterildi Avrupalı oyuncular için de Renault Range T modeli tanıtıldı.
 

Kamyon üreticileri otomobil üreticilerine hiç benzemiyor. Aylarca lisans görüşmelerinin sonucunu beklemek? Çok üzücü. Yukarıda çekicilerin gerçek marka ve modellerini ekledik. Elbette oyun çıktığında bir sürü modla bu araçlar oyunda bulunacak ama resmi olarak eklenmek zorunda. SCS Software bu konuda son sözünü söylemiş durumda. American Truck Simulator’ın başarısı her iki oyunu da etkileyecektir.

3 Şubat’ta kararı oyuncular verecek diyebilir miyiz?

Euro Truck Simulator 2’nin Fransa genişlemesine ait bir görsel milli markaları olan Renault ile duyuruldu. Renault Range T modeli de uzun zamandır bekleniyor. Fransa şirketlerinin sanal versiyonları Euro Truck Simulator 2’nin base dosyasında 2 güncellemedir duruyor. Açıp bakabilirsiniz. (Selçuk İslamoğlu söylemişti- Dün gece de bu lisans olayından konuşurken şimdi bunu yayınlanması 😀 )

Fotoğraflar sizi heyecanlandırmıştır özellikle Renault Range T ve ormandaki ağaçlar??? 🙂 Fransa’yı 1 yıldır biliyoruz o ülkeyi beğendiklerini Rondomedia-Simuwelt röportajında açıklamışlardı. Sadece Fransa mı olacak? Bunun cevabı henüz bilinmiyor. Büyük bir ülke ama elbette bu genişlemeye İtalya’nın da dahil olması gerekir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.. Takipte kalın….

 

SimülasyonTÜRK American Truck SimulatorEuro Truck Simulator 2

 

Kimler neler demiş?

5 Yorum - "American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisansları Durumu"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Soner
Ziyaretçi

Bu oyunun dlc olması gerekti herkes hem fikir. Steam alacaklarım listesinde en üstte duruyordu çıktığı gbi alacaktım. Fakat 2 tane tır nedir yahu şaka gibi duyunca nasıl sinirlendim.
SCS boşuna saklamamış oyundaki tır markalarını reklam kampanyası kötü etkilenmesin diye!
2 tırla eski oyun motoru,eski fizikler,mekanikler,menü vs oyun çıkartıyorlar.Ayıptır rakip yok diye bu kadar da at koşturulmaz. Benim gibi ETS2 sahibi olanlar zaten oynuyorlar çok kaliteli modlarla Amerikan tırlarını.Şu yapılanı kimse savunmasın bana sildim steam alacaklar listemden olacak şey değil.

Ozkanyilmaz
Üye

Şimdilik idare edilebilir gibi duruyor. ETS2’deki durum burda sürüyor. Yeni güncellemelerle yukarıda belirtilen kamyonlar eklenecek. Sadece biraz sabır 🙂

akifcan
Ziyaretçi

çok haklısın bitane amerika haritası olsa adam akıllı kimse almaz zaten bunu

doğuş
Ziyaretçi

ONLINE VARMI ONEMLI OLAN O ETS 2 TURKIYEDE CIKTIGINDA COK FAZLA ORJİNAL ALAN YOKTU HERKES CAKMA KORSAN BAGIMSIZ KISILER TARAFİNDAN GETİRİLEN MP DESTEĞİYLE EN COK SATILAN TIR SİMÜLASYON OYUNU OLMUŞTUR YANI ETS ECS GİBİ YAPARSA AYNİ SONUCA ULASACAK FARKETTİNİZ MI BILMIYORUM ANA GIRIS COGU AYNİ DEGISEN SADECE TIR HARITA GRAFIK SCS EKİBİ BIRAZ BEKLENENLERİN ALTINDA BU TABIKI BANA GORE

gökhan
Ziyaretçi

bence nisandan önce harita genişlemesi olmaz

wpDiscuz