American Truck Simulator Ölçeklemesi Değiştirildi: Daha Ayrıntılı Oluyor!

0
Bu görüntüde California, Nevada ve Arizona'nın yeniden ölçekleme ve eski ölçekleme arasındaki farkı karşılaştırılıyor. Sarı alan şimdiki ölçekleme 1:35 bu güncellemeyle 1:20 olacak ve genişleyecek
Bu görüntüde California, Nevada ve Arizona'nın yeniden ölçekleme ve eski ölçekleme arasındaki farkı karşılaştırılıyor. Sarı alan şimdiki ölçekleme 1:35 bu güncellemeyle 1:20 olacak ve genişleyecek

American Truck Simulator Ölçeklemesi Değiştirildi: Daha Ayrıntılı Oluyor!

Oyun dünyasının ölçeği yükseltiliyor ve daha da genişliyor…

SCS Software yeni blog yazısında oyunlarının ölçeklemesine değindi. Büyük bir duyuru olarak nitelendiriyorlar ama bunun öncesinde geçmişe dönüp bilgi veriyorlar. Euro Truck Simulator 2’nin çıkmasından birkaç ay sonra American Truck Simulator üzerinde araştırmaya başlamışlar. SCS Software ekibi o zamanlar 20 kişiden oluşuyordu. ETS 2’yi genişletmek ve aktif olarak desteklemek hedefleri arasındaydı bu yüzden ATS projesinin geliştirilmesi çekirdek bir ekibe verildi. SCS ekibin birgün mütevazı bir şekilde 8-10 kişiden oluşacağını umuyormuş. Bu geliştirici ekibi uygun bir zaman çerçevesinde Kuzey Amerika kıtasını canlandırmaya çalışmış.

SCS Software daha fazla harita tasarımcısı ve 3D tasarım uzmanını işe alıyor. Daha önce de ekibin genişlemeye başladığı bulundukları ofise sığmayacaklarını belirtmişlerdi. American Truck Simulator sıkı bir başlangıç yapması bu kapıyı aralamış.

Oyuncuların American Truck Simulator haritasının ölçeğine dair şikayetleri böylece dikkate alınmış oldu. Topluluğun yorumları onlar için çok önemli ve dinliyorlar. Bu nedenle Arizona DLC üzerinde çalışırken bunlara dikkat etmişler. Gelecekte çıkacak olan ücretsiz güncellemeyle American Truck Simulator’ın oyun dünyasının ölçeği artırılacak.

Bu güncellemenin özellikleri;

  • Harita ölçeklemesi 1:35’den 1:20 yapılarak yükseltildi. Şehir dışında %75 daha fazla yol anlamına geliyor.
  • Mevcut sistemde yollar ve kavşakların yeniden hazırlanması ve şehirlerin ve kavşak noktalarının yeniden yerleştirilmesi
  • Ölçek ve mesafeye daha iyi odaklanma, büyük manzaralar için daha fazla alan
  • Zaman ölçeğini ayarlama – daha yavaş gündüz/gece döngüsü ve araç kullandığınızda daha uzun aralıklarda dinlenme ve yeniden yakıt doldurma anlamına geliyor.
  • Sorunlu kavşak/yol bağlantı yerlerini yeniden canlandırma – eyaletler arasında artık daha fazla kavşak yok!
  • Sürücü deneyimi sisteminin yenilenmesiyle ETS 2 sistemine daha yakın bir sürüş hissi verecek
  • Gelecekteki harita genişlemelerinde yoğun nüfuslu alanlarda daha fazla geniş ve ferah ortam

Yeni ölçek Euro Truck Simulator 2 ile eş değerdedir. Böylece her iki oyunun da zaman akışı aynı olacak. Oyunun şu an Batı sahilinde iki eyaleti var ve gelecek genişlemeler için oyun dünyası geniş ve ferah. Ek olarak bu genişleme eski yolları güncel teknolojiyle değiştirecek ve yeni yol bölümlerini keşfetmenizi sağlayacak.

SCS ekibi yeni alanları ve DLC’yi tamamlamadan önce mevcut dünyanın yeniden ölçeklendirilmesi birkaç aylarını alacaktır. Harita tasarımcıları projenin yeniden ölçeklemesi üzerinde şimdiden sıkı bir şekilde çalışmaya başlamışlar. Bu yenilemesi sırasında yeni eyalet DLC’sini gerçekleştirme süresini azaltmak için 3D varlık ekibinin büyük bir parçası bitki örtüsü, binalar, görülmesi gereken önemli alanlar ve yeni eyalet DLC’sinde ihtiyaçları olacak herhangi bir yeni prefab üzerinde çalışıyorlar. Ve tüm bunların ortasında SCS ekibi şirketin iki harita tasarım ekibini büyütmeyi ve paralel olarak aynı anda bu ekiplerin Kuzey Amerika’da Kuzey ve Doğu’ya doğru oyunu genişletmesini umuyor.

Bu genişleme için çok heyecanlılar ve herkesine yararına olacağını hissediyorlar. Daha fazla uyumluluk, yeni içerik ve daha iyi modlama teknolojisi ücretsiz olarak geliyor. SCS ekibi topluluğın sabırlı kalacağını umuyor. Bu oyun ve topluluk için gelecekte sağlıklık bir adım olacaktır.

 

Sonuç olarak SCS Software, American Truck Simulator’ın ölçeklemesini değiştirerek daha ayrıntılı yapıyor. Yeni eyaletler üzerinde çalışmaya başladıklarını da belirtiyor. Yeni ölçeklemenin ücretsiz bir güncellemeyle birkaç ay sonra geleceği belirtildi. Yeni eyalet DLC’si için de bu süre geçerli. New Mexico eyaleti üzerinde çalıştıklarını biliyoruz. 2 harita ekibinin American Truck Simulator’ın genişlemesi için çalışacağını bu yazıdan öğreniyoruz.

Kaynak belirtmeden kopyalamayınız.

SimülasyonTÜRKEuro Truck Simulator 2 American Truck Simulator

Kimler neler demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz