American Truck Simulator Haritası, Fiyat ve DLC Açıklamaları

0

American Truck Simulator Haritası, Fiyat ve DLC Açıklamaları

SCS Software son noktayı koydu! İşte tüm oyun bilgileri….

ats_blog

3 Şubat’ta çıkacak olan American Truck Simulator için bugün kesin bilgiler açıklandı. SCS Software blog yazısında oyunun haritasını, fiyatını ve DLC bilgilerini belirtti.

American Truck Simulator ilk gün çıktığında California eyaletini içerek. Bu planlanmıştı. 3 Şubat’ta bunun kesin olarak gerçekleşeceğini belirten ekip aynı zamanda Nevada DLC paketininde tamamen hazır olacağı açıklıyor.

Böylece American Truck Simulator California ilk sürümü ilk gün çıktığında Nevada DLC paketi de kullanılabilir olacak.(Ücretsiz bir harita güncellemesi!)

Oyunun kapak tasarımı bitirildiğinde Nevada hazır olmadığından kapak fotoğrafında yer almıyor. Böylece satılacak olan kutulu oyunlarda ve dijitalde California bulunuyor. Tabii içerisine Nevada dahil.

Kısacası Nevada DLC herkes için ücretsiz bir oyun güncellemesi olacak. Oyunu nereden satın alırsanıza alın bu güncelleme herkes için resmi çıkış tarihinde kullanılabilir olacak.

ats_cities_map_volume

(Arayüz aynı, haritada bulunan şehirlerin konumlarını zaten biliyorduk. Ayrıca yine oyun içi firmaları öğrendik tekrar.)

Ayrıca şimdi herkesin bildiği gibi Arizona eyaleti üzerinde sıkı çalışıyorlar. Perakende kutu ambalajının üzerinde Arizona DLC yazısı bulunuyordu. Bittiğinde bunun kilidini açılacaktı ama aslında böyle olmadığı belirtiyor.

SCS Software, Arizona DLC paketinin de herkes için ücretsiz bir güncelleme olacağını açıklayarak bizleri sabırsızlandırıyor! Teşekkürler SCS Software 🙂

Sadece biraz daha bekleyeceğimizi belirtiyorlar. Oyun dünyasının bu kısma hala geliştirme aşamasında.

Gerçekten oyunu belirli bir kanaldan satın almak için endişelenmenize gerek yok. Bu Steam olsun veya herhangi bir dijital mağaza ya da bir fiziksel mağazada oynanabilir içerik herkes için aynı olacaktır.

Oyunun çıkışında birkaç perakende yayıncı ile daha zengin bir sürüm(ve daha pahalı) sunmaya karar verdiler. Bu da Collector’s Edition yani koleksiyoner meraklıları için çeşitli hediyelerin bulunduğu bir kutu.

 

American Truck Simulator‘ın önerilen oyun fiyatı $20/€20 olacaktır. Alternatif para birimleri, bazı yerel pazar özellikleri güzel yuvarlamalarla hafif farklılıklar gösterebilir. (Türkiye’de hangi fiyattan satışa sunulacağı merak konusu. Güncel döviz kuruna bakarsak 65TL civarında geliyor ama yüksek bir fiyat olur. Steam’de 49TL’yi geçmemek zorunda.) Belki 39 TL ?? 🙂

ats_shot_02

Kesinlikle Arizona ile American Truck Simulator dünyasında çalışmayı durdurma gibi bir planları yok. Ancak önümüzdeki yolun uzun olduğunu unutmamızı söylüyorlar. Bu kıtayı kapsamak yılları alacak. Düzenli ücretsiz güncellemelerle oyuna özellikler eklemeye devam edecekler.

Fakat ileride harita DLC’leri hepsi olmasa da ücretli olacak. (İleride çıkacak olan DLC’lerin ücretlendirilmesi normaldir. Tabii arada normal haritalara gelecek ücretsiz şehir güncellemelerini unutmamalıyız ve elbette modlar!)

Bunun çıkışıyla yeni bir iş modeli de geliyor. Eğer sahilden sahile sürmek istiyorsanız bunu şimdi yapmanız mümkün olmayacaktır ve bu başlangıçtaki satın alma fiyatından daha fazlasına mal olacaktır. Bu Doğu Sahiline(East Coast-New York vb.) ulaşmak için harika bir şans olur. 60. kuzey enlemine ve Ekvator’un güneyine doğru gitmek muhteşem olurdu. Ama sonuçta bu size bağlı bizim topluluk (oyunculardan bahsediliyor) eğer bunun gerçekleşmesini istiyorsa cüzdanlarından oy verecek.


 


 

Kısacası bütün kıtaya ve dünyaya yayılmak için DLC paketlerine ücret ödememiz gerekiyor. American Truck Simulator ile ilgili kesin bilgileri bu yazıyla öğrendik. Şimdi 3 Şubat gününü bekliyoruz. Hem California hem de Nevada eyaletlerinde kamyonculuk yapacağız. Ayrıca ardından çıkacak olan Arizona eyaletinin ücretsiz olması da çok güzel!


 

Steam‘de takip edin ve çıkış haftasında satın aldığınızda Steampunk skin paketine ücretsiz olarak sahip olun.

 

SimülasyonTÜRK American Truck Simulator

American Truck Simulator forum bölümü için tıklayın

 

Lütfen kaynak belirtmeden alıntılamayalım.

 

 

3 Şubat!

https://www.youtube.com/watch?v=puHoadtIivc

Kimler neler demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz