American Truck Simulator Eğitimli Profesyonel Kamyon Şoförü!

2
Dustion Kocha, CDS Truck School'da!

American Truck Simulator Eğitimli Profesyonel Kamyon Şoförü!

SCS Software oyunlarını oynayarak gerçek bir kamyon şoförü olabildiğinizi biliyor musunuz?

 

Hard Truck zamanından beri her kamyonunu oyununu oynadık, gerçekle karşılaştırdık, modlar kullandık hatta kendi kamyonlarımızı oyuna aktardık. Sanal ile gerçeği birleştirdik. Euro Truck Simulator ile değişen SCS Software oyunlarında artık her şey daha da gerçek olmaya başladı. Hiç uzatmayalım ETS 2 ve ATS‘de öğrendiklerimizle iyi bir sürücü olabiliyoruz. Bunu kendimden biliyorum.

Bu oyuncular kimilerinin taribiriyle W tuşuna basıp gitmiyor. Saatlerini son derece ayrıntılı bir simülasyonda sürüş yeteneklerini geliştirerek harcıyorlar.

SCS Software‘ın yeni blog yazısında bunun çok iyi bir örneği var. Genelde saatlerce hatta iki bin saatin üzerinde oynayan oyuncular tanıdık. Gerçek kamyon şoförlerinden ETS 2 ve ATS’ye bakış açılarını öğrendik. Ama bu kez tıpkı şu an senin okuduğun gibi biri ATS oynadıktan sonra “ben kamyoncu olacağım” diye karar verip gerekli sınavları en iyi şekilde bitirdikten sonra gerçek bir kamyon şoförü oluyor. İşte bizleri birbirimize bağlayan eşsiz hikaye bu…

Dustin Kochara ile tanışın o artık gerçek bir TIR şoförü 🙂

Dustin kursu 3.6 not ortalaması ve A notu ile bitirmiş. ABD’nin batı sahilinde bulunan yerel kamyonculuk şirketi Reddaway’da çalışıyormuş. Kurs eğitmenlerinin gördüğü en iyi sürücü olduğunu ve sınıfının en iyisi olduğunu belirtmiş. Dustin hayatında daha önce hiç çekiciye binmemiş de olsa SCS ekibinin oyunları sayesinde bu kursu başarı ile bitirebilmiş.

Dustin şimdi Schneider şirketi ile anlaşma imzalamış ve 2012 model Freightliner Cascadia ile ABD’nin batısında 11 eyalette çalışacak.

Türk oyuncu topluluğunda Dustin gibi sayısız kişi var. Her birimizin uzaktan yakından kamyonculuk veya otobüslerle ilişkimiz var. Profesyonel olarak bu işi yapmasak da seviyoruz. Araba kullanmak, kilometrelerce yol almak, direksiyon başında hayal kurmak, müzik dinlemek, farklı yerleri görmek SCS Software oyunlarının sağladığı en güzel şeylerden sadece bir kaçı…

Simülasyon ve simülatörlerin öneminin en iyi anlaşıldığı yapımlardan biri şüphesiz Euro Truck 2/American Truck Simulator oyunlarıdır.

Biz W tuşuna basıp saatlerce bilgisayar başında boş boş oturmuyoruz arkadaşlar yanlışınız var. 🙂

SimülasyonTÜRK

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here